loading
close
Dolar: 3,78 TL
Euro: 4,65 TL
Sterlin: 5,27 TL
SON DAKİKALAR

AKP Sözcüsü Ünal: Ayhan Oğan'a kastını sorduk, SDP adına konuştuğunu ifade etti

AKP Sözcüsü Ünal: Ayhan Oğan'a kastını sorduk, SDP adına konuştuğunu ifade etti
Tarih: 13.08.2017 - 14:04
Kategori: Siyaset

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, 'Yeni devlet kuruyoruz, kurucusu da Erdoğan' diyen AKP eski MKYK üyesi Ayhan Oğan için, 'kendisine kastı sorulmuştur. Başkanı olduğu SDP adına konuştuğunu ifade etmiştir' dedi.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, 'Yeni devlet kuruyoruz, kurucusu da Erdoğan' diyen AKP eski MKYK üyesi Ayhan Oğan için, 'kendisine kastı sorulmuştur. Başkanı olduğu SDP adına konuştuğunu ifade etmiştir' dedi.

Ünal, "Kurulduktan 15 ay sonra iktidara gelmiş, 15 yıldır girdiği her seçimi kazanmış, millete verdiği her sözü yerine getirmiş bir partiyiz. 15 yılın sonunda milletimizin gözünün içine bakarak konuşuyoruz. AKP'nin hikayesi bir millet aşkı hikayesidir' diye konuştu.

AKP Sözcüsü Ünal'ın açıklamaları şöyle:

"Kemal Kılıçdaroğlu'nun uluslararası basına yaptığı Türkiye karşıtı değerlendirmelere ilişkin son kez diyoruz ki mesele Kılıçdaroğlu'nun sadece Alman Focus dergisine verdiği mülakattaki sözleri değildir. Kemal Kılıçdaroğlu'nun uluslararası basına verdiği mülakatlar ve kaleme aldığı makalelerin söylem analizi yapıldığında; sözlerinin Türkiye karşıtı lobilerin oluşturduğu kara propagandaya kaynaklık ettiği görülecektir. Şöyle ki 15 Temmuz işgal girişimine 'kontrollü darbe', 'tiyatro' diyen, sonrasında ilan edilen OHAL'e 'sivil darbe' diyen, 15 Temmuz gecesi suçüstü yakalanan darbecilerin tutuklu yargılama sürecini 'hükümet kontrolündeki yargı' diye tanımlayan, 16 Nisan halk oylamasını 'illegal' olarak niteleyen, Türkiye'yi Suriye'ye silah göndermek ve savaş suçu işlemek ile itham eden, seçilmiş meşru hükümete 'sivil dikta' diyen, seçilmiş meşru Cumhurbaşkanı'na 'diktatör' diyen ve Türkiye'yi 'can, mal, mülk güvenliği olmayan ülke' olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu'nun Türkiye ve Erdoğan karşıtı lobilerin sözcüsü gibi davrandığı açıktır."

"YATIRIMCILARA 'TÜRKİYE'YE GELMEYİN' DEMİŞ OLUYORSUNUZ"

Geçen sezon Galatasaray'da forma giyen Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder'in Türkiye'yle ilgili bir açıklamasını hatırlatan Ünal, "Kılıçdaroğlu ve sözcülerinin 'Turistlere Türkiye'ye gelmeyin uyarısı yapılmadı' demeleri anlamsızdır. Daha ne diyecektiniz? Bütün bunları uluslararası basına söylediğiniz anda, sadece turistlere değil, yatırımcılara, akademisyenlere, sanat ve spor dünyasına da 'Türkiye'ye gelmeyin' demiş oluyorsunuz. Maalesef CHP, 'Türkiye son derece güvenli bir ülkedir' diyen Wesley Sneijder'ın hassasiyetini dahi gösterememiştir" dedi.

'AYHAN OGAN' AÇIKLAMASI: BAŞKANI OLDUĞU SDP ADINA KONUŞTUĞUNU İFADE ETTİ

Partisinin MKYK eski üyesi Ayhan Ogan'la ilgili de açıklama yapan AKP Sözcüsü Ünal, şöyle devam etti: "Ayhan Ogan konusuna gelince; eski bir MKYK üyemiz olarak kendisine kastı sorulmuştur. O da vesayetten ve FETÖ'den temizlenen devletin yeniden yapılandırılmasını inşasını kastettiğini ve başkanı olduğu SDP adına konuştuğunu ifade etmiştir. CHP, İzmir'in özerk olmasını teklif eden milletvekili, terörist cenazesine katılan milletvekilleri, 15 Temmuz'a 'tiyatro' diyen milletvekili hakkında ne yapmayı düşünmektedir? Biz yarın 16. kuruluş yıl dönümümüzü kutluyoruz. Kurulduktan 15 ay sonra iktidara gelmiş, 15 yıldır girdiği her seçimi kazanmış, millete verdiği her sözü yerine getirmiş bir partiyiz. 15 yılın sonunda milletimizin gözünün içine bakarak konuşuyoruz. AKP'nin hikayesi bir millet aşkı hikayesidir. Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'sinin hikayesini ise herkes biliyor."

DHA
ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları