loading
close
Dolar: 5,31 TL
Euro: 6,02 TL
Sterlin: 6,93 TL
SON DAKİKALAR

Diyanet: 6 bin imam kadroya alınacak

Diyanet: 6 bin imam kadroya alınacak
Tarih: 19.01.2018 - 16:44
Kategori: Gündem

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, katıldığı bir canlı yayında 6 bin imamın kadroya alınacağını açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı 6 bin imamı kadroya alacak. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, katıldığı bir televizyon kanalında 6 bin imam kadrosu için 18 bin kişiyi sınava çağıracaklarını belirtti. Erbaş, "2018 yılının sonuna doğru 6 bin kişi daha inşallah alacağız" açıklamasında bulundu.

Erbaş konuşmasında personel alımına yönelik açıklamalarda bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığında İŞKUR aracılığıyla sözleşmeli çalışan imamların bulunduğunun hatırlatılması üzerine Erbaş, 6 bin imam kadrosu için 18 bin kişiyi sınava çağıracaklarını, bu sınavlara İŞKUR üzerinden gelen sözleşmeli imamların da başvurabileceğini bildirdi. Erbaş, sözleşmeli Kuran kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım alımı sınavı başvurularının dün itibarıyla bittiğini hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

"6 bin imam kadrosu için 18 bin kişiyi sınava çağıracağız. İŞKUR üzerinden görevlendirilen kardeşlerimiz buraya müracaat etmişlerdir inşallah. Eğer müracaat etmişlerse, kazanırlarsa onlar sözleşmeli imam olarak göreve başlayacaklar. Bu geçici değil, sözleşmeli diyoruz ama daimi sözleşmeli. Dolayısıyla böyle bir imkanı devletimiz bize sağladı. Ben buradan şükranlarımı arz ediyorum. Hatta şunu da söyleyeyim, 2018 yılının sonuna doğru 6 bin kişi daha inşallah alacağız. Eksiğimiz kalmayacak, kadrolarımızı dolduracağız."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları