loading
close
Dolar: 3,78 TL
Euro: 4,65 TL
Sterlin: 5,27 TL
SON DAKİKALAR

FIFA, Pakistan Futbol Federasyonu'nun üyeliğini askıya aldı

FIFA, Pakistan Futbol Federasyonu'nun üyeliğini askıya aldı
Tarih: 11.10.2017 - 12:28
Kategori: Spor

FIFA, Pakistan Futbol Federasyonu'nu, milli takımını ve kulüplerini hükümet müdahalesi gerekçesiyle tüm uluslararası karşılaşmalardan geçici olarak men ettiğini açıkladı.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Pakistan Futbol Federasyonu'nu, milli takımını ve kulüplerini her türlü uluslararası karşılaşmadan geçici olarak men etti.

DW Türkçe'nin haberine göre; FIFA, Pakistan hükümetinin Futbol Federasyonu'nun içişlerine müdahale ettiği ve federasyonun bağımsızlığını kaybettiği gerekçesiyle bu yönde karar aldığını belirtti.

FIFA, Pakistan Futbol Federasyonu'nun ofislerini ve banka hesaplarını yeniden kendi kontrolüne almasıyla birlikte cezanın kaldırılacağını da duyurdu. Federasyonların içişlerine dışarıdan müdahalenin FIFA yönetmeliklerine aykırı olduğunu belirten Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği; yönetmeliklere göre, federasyonların içişlerini bağımsız bir biçimde yerine getirmeleri gerektiğini hatırlattı.

FIFA'nın kararı nedeniyle Pakistan Futbol Federasyonu Başkanı Makhoom Syed Faysal Saleh Hayat'ın Asya Futbol Konfederasyonu'ndaki görevinin de askıya alınması gerekiyor. Saleh Hayat hem Asya Futbol Konfederasyonu İcra Komitesi üyesi, hem de hukuk komisyonunun başkanı.
ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları