loading
close
Dolar: 5,35 TL
Euro: 6,10 TL
Sterlin: 6,94 TL
SON DAKİKALAR

Genel Sağlık İş'ten, Gazze'deki saldırılara ilişkin açıklama: Filistin’de yaşanan katliamı lanetliyoruz

Genel Sağlık İş'ten, Gazze'deki saldırılara ilişkin açıklama: Filistin’de yaşanan katliamı lanetliyoruz
Tarih: 15.05.2018 - 12:36
Kategori: Sendika

Birleşik Kamu İş'e bağlı Genel Sağlık İş Sendikası, ABD'nin İsrail Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşımasının ardından Gazze'deki protestolara İsrail'in katliamla karşılık vermesine Türkiye'den tepkiler gelmeye devam ediyor. İsrail'in saldırılarına bir tepki de Genel Sağlık İş'ten geldi. ...

Genel Sağlık İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız Gazze'deki katliama ilişkin açıklamada bulunarak "Tarihteki sayısız örnekte olduğu gibi, bir kez daha ABD’nin emperyalist politikaları doğrultusundaki oyun ve kışkırtmaları sonucunda Ortadoğu yine kan gölüne dönmüştür.  Emperyalizmin bölgemizdeki kanlı ve kirli hesapları her geçen gün daha fazla can yakmaktadır." dedi. 

ABD ve İsrail’in Filistin halkına uyguladığı şiddetin son bulması gerektiğini söyleyen Zekiye Bacaksız'ın açıklaması şöyle:

"ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) kararlarını ve uluslararası hukuku ihlal ederek Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması ve büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını şiddetle kınıyoruz.

ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıdığı sıralarda, Gazze’de barışçıl gösterilerde İsrail tarafından gerçek mermilerle açılan ateş sonucunda aralarında çocukların da olduğu 59 Filistinli hayatını kaybederken, 2000'den fazla Filistinli yaralanmıştır.

Tarihteki sayısız örnekte olduğu gibi, bir kez daha ABD’nin emperyalist politikaları doğrultusundaki oyun ve kışkırtmaları sonucunda Ortadoğu yine kan gölüne dönmüştür.  Emperyalizmin bölgemizdeki kanlı ve kirli hesapları her geçen gün daha fazla can yakmaktadır.

ABD ve İsrail’in Filistin halkına uyguladığı şiddet derhal son bulmalıdır.  Başta Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası kamuoyunu acilen göreve çağırıyoruz. Filistin sorununa karşı bugüne kadar gerçekçi politikalardan uzak tutum izleyen AKP Hükümetini, katliamı kınamaktan öte emperyalist planlara karşı ikirciksiz ve pazarlıksız bir tutum alması ve bu doğrultuda somut adımlar atması konusunda uyarıyoruz.

Genel Sağlık-İş olarak Gazze’de yaşanan katliamı lanetliyor; Filistin halkına başsağlığı diliyoruz."

 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları