loading
close
Dolar: 3,76 TL
Euro: 4,71 TL
Sterlin: 5,31 TL
SON DAKİKALAR

Kerem Demirbay Almanya'yı seçti

Kerem Demirbay Almanya'yı seçti
Tarih: 17.05.2017 - 17:09
Kategori: Spor

Türk ve Alman Milli Takımları arasında hangi tercihi yapacağı uzun süredir merak edilen Hoffenheim'ın 23 yaşındaki orta sahası Kerem Demirbay, son dakika kararını değiştirerek Almanya Milli Takımı'nın formasını giyeceğini açıkladı.

Gün içerisinde Türkiye Futbol Federasyonu'ndan başarılı oyuncunun Türk Milli Takımı'nda forma giyeceğine dair bir açıklama geldi. Sonrasında Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kerem Demirbay'la ilgili kafa karıştıracak ifadeler kullandı. Son olarak Almanya Futbol Federasyonu ve oyuncunun kulübü Hoffenheim, genç futbolcunun Almanya Milli Takımı formasını giyeceğini duyurdu.

Konuyla ilgili ilk olarak TFF'den saat 13.34'te şu açıklama yapıldı:

"Yurt dışındaki kulüplerde futbol oynayan Türk asıllı oyunculardan Kerem Demirbay, Türk Milli Takım forması giyecek. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim tarafından uzun süredir takip edilen ve Türk Milli Takımı'na kazandırılmak istenen Demirbay, resmi başvurusunu da yaptı. Bundesliga takımlarından Hoffenheim'da forma giyen genç oyuncu, birkaç gün evvel yazılı olarak Türk Milli Takımı'nda oynamak istediğini Türkiye Futbol Federasyonu'na iletti. Fatih Terim'in yurt dışında oynayan oyunculara giden çağrı listesinde adı bulunan ve bir sonraki kampa davet edilen Kerem Demirbay'ın gerekli işlemleri tamamlandıktan sonra Kosova maçı kampına katılması bekleniyor."

Fatih Terim'den kafa karıştıran açıklama

Türkiye Futbol Direektörü Fatih Terim, Galatasaray efsanelerinin buluştuğu günde Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Kerem Demirbay'la ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Terim'in açıklamaları şöyle:

"Karlsruhe Başkonssolosluğu bu sabah Kerem Demirbay'ı bekliyordu. Müracaat edecekti. Löw'ün Türk asıllı oyuncuları kadrosuna isteği bizi mutlu ediyor. Kerem Demirbay Türk Milli Takımı'nda oynamak istedi. Ben bu gelişmelerden sonra resmi olarak Hoffenheim kulübüne davet yazısı gönderdim. Resmi siteden açıkladılar. Ancak sonra ne hikmetse Kerem'e davet gelme yazısını resmi siteden geri çektiler. Ümit ederim bizi seçer. Sanıyorum TFF konuyla ilgili açıklama yapacak."

Almanya Federasyonu saat 14.20'de noktayı koydu

TFF'nin yaptığı açıklamadan 46 dakika sonrası Almanya Futbol Federasyonu ve Hoffenheim tarafından, Kerem Demirbay'ın Almanya Milli Takım forması giyeceği duyuruldu.

Federasyon'dan son dakika açıklaması: Saygı duyuyoruz

Türkiye Futbol Federasyonu son olarak yaptığı açıklamada, Kerem Demirbay'ın ıslak imzalı belgesini yayınladı ve son olarak oyuncunun kararına saygı duyduklarını söyledi.

Açıklama şöyle:

"Bundesliga takımlarından Hoffenheim'da forma giyen futbolcu Kerem Demirbay'la ilgili sitemizden yapılan açıklama ile eş zamanlı olarak Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de konuyla ilgili ayrıntılı bilgileri basınla paylaşmıştır. Aşağıda Kerem Demirbay'ın ıslak imzası ile Türk Milli Takımı'nı tercih ettiği belge, yasal sürece sokulmuşken, oyuncu 'son dakika' kararını değiştirdiğini duyurmuştur. Daha evvel Türk Milli takımında oynamak istediğini beyan eden, bunun için kendisiyle kurulan tüm diyaloglarda tavrını Türk Milli Takımı'ndan yana gösteren oyuncunun son dakika kararını değiştirmesine neden olan gerekçelerine saygı duyuyor ve futbol yaşantısında başarılar diliyoruz."

Demirbay'ın ıslak imzalı belgesi:Fanatik'e konuşan Kerem Demirbay ise "Son dakika kararımı değiştirdim ve Almanya Milli Takımı'nı seçtim" dedi.

23 yaşındaki futbolcu "İki tarafa da ayıp olacak ama ben Almanya Milli Takımı'nı seçtim. Doğrusunu söylemek gerekirse Almanya'yı seçtim, bununla ilgili bir şey söylemek istemiyorum. İki Milli Takım beni istedi. Son kararımı verdim o da Almanya oldu" ifadelerini kullandı. 

Neden Almanya'yı seçtin, ailenin bu kararında etkisi oldu mu? sorusuna ise Kerem "Bu konuda konuşmak istemiyorum" diye cevap verdi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları