loading
close
Dolar: 3,79 TL
Euro: 4,65 TL
Sterlin: 5,30 TL
SON DAKİKALAR

Önder: Oyunu göstere göstere kullanmak ancak bir ergene yakışır

Önder: Oyunu göstere göstere kullanmak ancak bir ergene yakışır
Tarih: 11.01.2017 - 15:59
Kategori: Siyaset

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Anayasa Değişikliği oylamasında AKP'li vekillerin oylarını gizliliği ihlal ederek kullanması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Meclis Genel Kurulu’nda devam eden Anayasa Değişiklik teklifi görüşmeleri sırasında söz aldı. HDP’nin Anayasa değişiklik teklifinin Genel Kurul oylamalarına katılmamasına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Önder, “Siyasi ve demokratik olgunluk” denilen bir şey var. Bütün bu tartışmalar niye çıkıyor? Ancak bir ergene yakışır “Bakın, ben bu oyu verdim” demek, bunu göstere göstere yapmak. Değilse bir paniğin işaretidir, bir korkunun, itham altında kalmanın. Şimdi, bütün grubu bu havaya sokmuşsunuz" dedi.

"SEGBİS’le ifade alıyorsanız, bu oturumlara katılımı da sağlamalısınız" diyen Önder, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu Parlamentonun 11 vekilinin nasıl SEGBİS’le ifadesini almayı biliyorsunuz, Hakkâri’deki dava için Edirne’den bir şekilde bir yol bulup bağlayabiliyorsunuz; hâlen dokunulmazlığı devam eden o vekillerin gelip bu yasama faaliyetine katılması lazım, bu yok. Bu olmayınca böyle eften püften, sizin de panik eseri yaptığınız ve tamamen artık saçmalığın dik âlâsı boyutuna varan, burada ancak liseli gençlerde hoş görülebilecek birbirine gösterme, beraber kabine girme gibi eylemlerle iş buraya getiriliyor." 

Önder, HDP'nin oylamaya katılmaması ile ilgili olarak da, " "Hayır oylarında bir düşüş oldu. Herkes gözünü açmış HDP’yi bir iftirayla boğmak için bekliyordu, “Fire verdiler, şöyle oldular, böyle oldular.” Bakın, bu tartışmalardan eser kalmadı şimdi, “hayır” tutumumuzu en net bir şekilde belirttik, İhsas-ı rey konusunda size söylenecek bir tek şey vardır; iman hayadandır. Siz artık ihsah-ı reyin Himalaya’sına çıktınız" diye konuştu.Vişne Haber Ajansı
ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları