loading
close
Dolar: 5,31 TL
Euro: 6,02 TL
Sterlin: 6,93 TL
SON DAKİKALAR

Talat Bulut'tan takipsizlik kararı sonrası açıklama

Talat Bulut'tan takipsizlik kararı sonrası açıklama
Tarih: 07.08.2018 - 14:46
Kategori: Magazin

Oyuncu Talat Bulut hakkında, dizi setinde kostüm asistanını taciz ettiği iddiasıyla başlatılan soruşturmada bugün takipsizlik kararı verilmişti. Kararın ardından Talat Bulut bir açıklama yayınladı.

Talat Bulut, açıklamayı Twitter hesabından "Bazen ayrılıklarda, özlem duyarsınız ve burnunuzun direği sızlar. Özlemle Merhaba Can’lar. Bu sızıyı azaltan Av.Ahmet Avşar’a teşekkür ederim" notuyla paylaştı.

Bulut'un avukatı Ahmet Avşar tarafından yapılan açıklamada, takipsizlik kararına ilişkin olarak, "Müvekkilim Talat Bulut hakkında ortaya atılan suçlamanın delilden yoksun ve mesnetsiz iddia olduğu bir kez daha açığa çıkmıştır" denildi.  Avşar, Bulut'un akladığını belirterek, "Kendisi hakkında insafsızca bir iftirayı ortaya atıp, haysiyet cellatlığı yapanların vıcdanlanyla ne şekilde ibralaşacakları ise açık bir merak konusudur" dedi.

Bulut'un Twitter hesabından yapılan açıklama şöyle:

"Bilindiği üzere müvekkilim Talat Bulut hakkında, Özge Şimşek isimli kişi tarafından bir takım basın yayın organlan üzerinden geçtiğimiz Haziran ayının başında taciz edildiği şeklinde tamamiyle iftira mahiyetinde bir karalama kampanyası başlatılmıştır. Anayasaya göre herkes, meşru vasıta ve yollardan faydalanmak suretiyle yargı mercileri önünde davacı veya davalı olarak iddia ve savunma ile adil yargılanma hakkına sahipken, müvekkillim hakkında asılsız bir suçlama ortaya atarak haysiyet cellatlığı yapanlar, bu hakkı kullanmak suretiyle etkin ve hukuki bir soruşturma talebiyle ortaya çıkmak yerine, adliye önlerinde onlarca kamera önünde ömrünü mesleğine adamış bir sanatçının onuruna ve haysiyetine suikast yapmayı tercih etmişlerdir.

Ne ilginçtir ki, basında boy göstermek yerine aslında yapılması gereken ilk adım olan suç duyurusunda bulunma gibi bir adım için ise günlerce bekleyiş ve nihayetinde bir hafta kadar süre geçtikten sonra, 6 Haziran 2018 günü asılsız bir takım suçlamalarla ve üstüne üstelik de yetkili olmayan bir adliyede suç duyurusunda bulunulmuştur.

Suçlamalarla ilgili olarak etkin ve hukuki bir soruşturma yürüten Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nca konu her yönüyle araştırılmış, tarafların ve tanıkların beyanlarına başvurulmuş ve sonuç olarak Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 172. maddesi uyarınca kamu davasının açılması için yeterli şüphe oluşturacak delil elde edilemediği gerekçesiyle dava açılmasına olanak bulunmadığına karar vermiş, bu kararla da müvekkilim Talat Bulut hakkında ortaya atılan suçlamanın delilden yoksun ve mesnetsiz iddia olduğu bir kez daha açığa çıkmıştır.

Toplumun yoğun ilgi gösterdiği bu soruşturma da bu şekilde kapanmış bulunmaktadır. Karar şüphesiz ki itiraza tabidir. Ancak gerçek ortaya çıkmış, müvekkil Talat Bulut hakkındaki asılsız suçlamadan aklanmıştır. Kendisi hakkında insafsızca bir iftirayı ortaya atıp, haysiyet cellatlığı yapanların vıcdanlanyla ne şekilde ibralaşacakları ise açık bir merak konusudur."

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları