loading
close
SON DAKİKALAR

İsmail Saymaz: Siyasi İslam sanırım üstümüze çöktü

İsmail Saymaz: Siyasi İslam sanırım üstümüze çöktü
Tarih: 24.02.2020 - 11:36
Kategori: Medya

Gazeteci İsmail Saymaz, Barış Terkoğlu'na Elazığ'da Alperen Ocakları'ndaki yaşanan istismar, işkence ve şantajı haberleştirdiği için para cezası verilmesine tepki gösterdi.

Barış Terkoğlu, bugün Cumhuriyet'te "Elazığ depremi ve çocuk evlilikler mi dediniz!" başlıklı yazıda, daha önce haberleştirdiği, 2018'de Elazığ'da yaşanan Alperen Ocakları'ndaki istismar, işkence ve şantaj olayını hatırlattı. Terkoğlu, yazısında haber üzerine 20 Ocak'ta İstanbul Anadolu 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nin “gizliliğin ihlali” gerekçesiyle kendisine 6 bin 80 lira para cezası verdiğini ifade etti.

Terkoğlu yazısını sosyal medya hesabından "Türkiye Bedri Gencer'in sözlerini tartışırken, başıma öfkelendiğim ama vicdan kılıcımı daha çok bileyleyen bir olay geldi. Hem de Elazığ’la ilgili. Hem de çocuk istismarıyla bağlantılı. Hem de topluma kendince ders veren zihniyetin tam da göbeğinde" notuyla paylaştı. 

Terkoğlu'nun paylaşımını alıntılayan gazeteci İsmail Saymaz şu yorumda bulundu:

"Barış Terkoğlu, Elazığ’da meydana gelen işkence ve tecavüz iddiasını haberleştirdiği için gizliliği ihlal suçundan 6080 TL para cezasına çarptırıldı. “Siyasi İslam çöktü” denilmişti ya... Sanırım üstümüze çöktü."

 
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları