loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu: Fettah Tamince'nin avukatları Erdoğan'ın da avukatları, Fettah Tamince o yüzden dışarıda

Kılıçdaroğlu: Fettah Tamince'nin avukatları Erdoğan'ın da avukatları, Fettah Tamince o yüzden dışarıda
Tarih: 12.02.2019 - 13:29
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:
 
"-Mazlumların hakkını savunacaksak bir arada olmak ve ortak ses çıkarmak zorundayız. İnsanlar haksız yere kamudan atıldıysa, üniversiteden ihraç edildiyse sahip çıkmak hepimizin görevi. Mazlumun hakkını, fakir fukaranın hakkını savunmak zorundayız. Onların hakkını savunduğumuz zaman bu ülkeye huzur, barış, bereket gelir.
-Adalet için yürüdüm. 82 milyonun hakkı ve hukuku için yürüdüm. Bizim dilsiz şeytan olmaya tahammülümüz yoktur. Zulme karşı, adaleti savunmak için mücadele etmek bizim görevimizdir. Biz onlar gibi ülkeyi yönetmek istemiyoruz. Birilerinin talimatıyla diğerleri sessiz kalıyorsa onların adı dilsiz şeytandır.
-İsteriz ki hiç acı olay olmasın, herkes eceli neyse... Bir de acı tablolar var. Kartal'da bir bina çöktü 21 vatandaşımız hayatını kaybetti. O binayla ilgili çok şey biliyorum, enkazın altında insanlar varken politik sürecin parçası olmamaya özen gösterdik. Enkaz kaldırıldı ve grup başkanvekilimiz müsebbiblerini açıkladı.
O binaya kaçak kat çıkaran kişi Erzurum'da şu an belediye başkanıdır. Binayı yaparken kuralına uygun yapacaksın. Deprem olsa kimbilir kaç bina yıkılacak? 99 depreminin üzerinden 21 yıl geçti, 21 yılda depreme karşı hangi önlem alındı. İmar affı çıkardılar. Tescilli tabut haline getirdiler. Bir de iftira attılar. Belediye başkanımız oraya gitmemiş... Belediye başkanı Altınok Öz bütün gün oradaydı.
99 depreminde 17 bin 494 kişi hayatını kaybetti 21 yılda bir ülke baştan sona inşa edilir. 25 yıldır yönetiyorlar. Bunun vebali günahı onların boynundadır.
-Dün İstanbul'da askeri helikopterimiz düştü. 4 askerimiz hayatını kaybetti. Ailelerine başsağlığı diliyoruz. Biz rahat uyuyalım diye mücadele eden ordumuz ve güvenlik güçlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bu bir hayli eski bir helikopter. Bunların gözden geçirilmesi, yetkililerin daha duyarlı olmaları gerekiyor. 
-Adalet kendi evinizdeki yangını değil, komşunun evindeki yangını söndürmektir. Karar gazetesi 6 Şubat'ta manşetten bir haber verdi. Hüseyin diye birisi İstanbul'a geliyor, güvenlik güçleri alıp Mısır'a teslim ediyor. İdamla yargılanan İhvan üyesi. İhvan'ı her zaman eleştirdim, eleştirmeye de devam ederim. Şu anda işkence gördüğü söyleniyor, öbür gün idam edilecek. İdamla yargılanan birisini nasıl olur da gönderirsiniz? Anayasa Mahkemesi'nin çok sayıda kararı var. Bir kişi geliyorsa idamla yargılanıyorsa Türkiye göndermez kararı var. Karar'da çıktı, sehven göndermişiz' dediler. Bir insan sehven idam sehpasına gönderilir mi? Kabak polislerin başına patladı. Sisi'ye selam mı gönderiyor, yine bir şeyler mi çeviriyor bilmiyoruz. Birini idama göndermek kadar büyük bir suç ve onursuzluk olamaz. 
-Hafta sonu belediye başkan adaylarımızı kamuoyuyla paylaştık. Adaylıkların belirlenme süreicnde önemli bir adım atıldı. İstanbul, Adana, Bursa ve Antalya'da belediye başkanları day oldular. Göreceksiniz kazanacaklar. Yeni bir geleneği başlatıyoruz. İlçe belediye başkan adaylarımız başarılarını bütün büyükşehre yaymak istiyorlar. İzmir'de de Seferihisar Belediye Başkanı olan arkadaşımız Seferihisar'ı Aziz Kocaoğlu ile dünyaya tanıttı. Aziz Kocaoğlu görevini başarıyla yapmıştır. Dünya markası haline getirdi İzmir'i, Tunç Soyer de Aziz beyin başarılarını kararlılıkla sürdürecektir.
Yılmaz Büyükerşen Eskişehir'i Eskişehir yaptı. Bursa'dan daha fazla turist Eskişehir'e gidiyor. Ankara'dan yeşil görmeye Eskişehir'e gidiyorlar. Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Lütfü Savaş, Hatay'ı sorunlara rağmen barış ve huzurun kenti haline getirdi. Tarihine ve kültürüne uygun şekilde yönetmeye devam edecek. Aydın büyükşehir belediye başkan adayımız Özlem Çerçioğlu, Aydın'ı bölgenin markası haline getirdi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız herkesin sorununa eğilen bir başkanımız. Bütün ilçelere MEB'in yapmadığı okulları yaptı. Kırsala hizmet götürdü. İnşallah görevini başarıyla sürdürecek. Mansur Yavaş... Ankara'nın Beypazarı ilçesinde belediye başkanıydı. Ankara'nın en önemli ilçesi haline getirdi. Ankaralılar Beypazarı'na gezmeye giderlerdi. Mansur Yavaş Ankara'yı kültür, sanat, üniversite, tarım kenti haline getirecektir. Mustafa Kemal'in izinden yürüyerek Ankara'yı kurtuluşun başkenti haline getirecektir. 
Yerel yönetimlerde ne yapacağımızı 12 madde halinde açıkladım. Kazandığımız her yerde kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Oy vermeyen vatandaşa hizmet götüreceğiz. Söz veriyorum buradan CHP'li belediyelerin olduğu yerlerde hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. 17 yıldır ülkeyi yönetiyorlar çocuklar açlıktan öldüler. Bizim belediyelerimizn olduğu yerlerde insana sevgi ve saygı olacak. 
Açlık sınırı 2009 TL. Bir ailenin geliri bunun altındaysa belediye başkanımız o ailenin elektrik, su, doğalgaz parasını belli limitler dahilinde ödeyecek. Çocuk okula gidip gelirken servisle gidecek. Ücreti belediye ödeyecek. Biz bunları çoğu yerde yapıyoruz istiyoruz ki bütün belediyelerde yapalım. Halka hizmet nasıl olurmuş bütün dünyaya gösterelim istiyoruz. Kazandığımız belediyelerde kimsenin ekmeğiyle oynanmayacak. Bütün kentleri ormana döndüreceğiz. Çocuklar araba geçen yolda top mu oynarlar? Yeşil alan yapmıyorlar, yeşile düşmanlar. Beton yapıyorlar. Şehirde yaşayıp da yeşil görmeyen insan olur mu?
İstanbul tamamen beton, İstanbul'a ihanet ettik, dediler, ihanet edeceğiz diye oy istiyor. İstanbul'un trafik sorunu çözemeyiz, diyorlar. Niye adaysın?
Başta gecekondu bölgeleri olmak üzere bütün belediyelerimiz oralara kreş yapmıştır. İstanbul'da AKP'ye ait 14 ilçede bir tane kreş yok. 
İYİ Parti'yle işbirliği, Saadet Partisi ile dirsek teması yaptık. İki genel başkana da şükranlarımı sunuyorum. Adaelt Partisi Vecdet Öz bize destek veriyor. Teşekkür ediyorum.
-Geçen grup toplantısında Fettah Tamince'den söz ettim. 17-25 Aralık'tan sonra bu beyfendi Pensilvanya'ya gider. Kimlerle gittin diye soruyorlar, hatırlamıyorum, diyor. Kimse dokunmuyor. Aİlesi Bank Asya'ya para yatırdı, buna yine dokunulmadı. Çok sayıda kişi Gülen cemaatinin unsuru olduğunu söylüyorlar. FETÖ diyorsan bunlar ortadayken aradığın 16 kriterin tamamı bunda varken bu adam nasıl oluyor da dışarıda askeri öğrenciler içeride? 
Üniversitelerin tamamı kapatıldı Tamince'nin üniversitesine dokunulmadı. Geçen sordum Tamince'ye kim destek veriyor diye. Fettah Tamince'nin avukatları Erdoğan'ın da avukatları da o yüzden dışarıda Fettah Tamince. Dün de AKM'nin ihalesini verdiler. FETÖ'nün 1 numarası sarayda oturan zattır. Tamince'yi ben mi koruyorum o mu koruyor. Parası pulu var diye alıyor yanına. Zarrab'ı da yanına almış protokol masasına oturtmuştu.
-Eren Erdem hala hapiste. Eren Erdem'in tahliyesinde karar veriyor, oy çokluğuyla. 1 ay sonra tahliye eden hakimler tahliyesine gerek yok, tutuklanması lazım, diyor. Verdiği kararın arkasına durmadılar, sarayın gölgesinde kaldılar. Adaleti yok ettiniz. Sizden hakim olmaz, lütfen o cübbelerinzi çıkarınız. 
Osman Kavala 469 gündür hapiste. Niye hala iddianame yok. Ayşe Düzkan, Selçuk Kozağaçlı hapiste. Birileri istedi diye hapisteler. Bunu adalet diye satıyorlar. 
-Deniz Eren Demir Fizik öğretmenliği adayı. KPSS'de Türkiye birincisi olur. Mülakatta elenir. Bu mu adalet. Bunların yatacak yeri yok. Bu kardeşimiz mülakatta ne sordularsa cevabı verdim, diyor. Sen cevap verdin de karşındakiler insan değil. 
Yıllar boyu kamuda çalıştım, yüzlerce sınava girdik. Usulen soru sorardık, birinci olup gelmiş çünkü. Döküntü adamların devlette işi yok. 
-erdoğan Sivas'a gitti kadro isteyenleri azarladı. İstediğini verdik, dedi. Vermediler, hala on binlerce işçi taşeron çalışıyor. Son kişi kadrolu oluncaya kadar taaşeron işçilerin yanında olacağız. 
Beyefendi yüzde 26 zamla çift dikiş alırken taşerona yüzde 4 zam verdi. Bu çift dikiş maaşına zam yapan zat ev kirası, yemek parası, fatura ödemez, taşerona gelince sana kadro verdim, yüzde 4'le idare et, der. Mart ayı geliyor, sandığa git ders ver kardeşim. 
-Elektrikte ve doğalgazda fiyat indirdik, diyorlar. Aldatmaca. 5 kez arka arkaya elektriğe zam yaptılar. Seçimler gelirken elektriğe indirim yaptık, diyorlar. Yüzde 90 zam yaptılar yüzde 10 indirim yaptık, diyorlar. Aynısı doğalgazda da var. Devleti yönetenlerin halka doğruları söylemesi lazım. 
Erdoğan Sivas'a gittik 'bizden önce Sivas'ta üniversite mi var' dedi. O toplantıdakiler de kendi kendilerine gülmüşlerdir. Üniversite 1974'te yapıldı. Devlet adamı halkın yalan söylemez. Erdoğan'a göre memlekette üniversite yoktu, ilkokul, ortaokul, lise de yoktu. Bunlar da Erdoğan'la geldi. Demiryolu, otobüs, uçak, baraj, yol, tünel, fabrika bile Erdoğan'dan önce yoktu hepsi Erdoğan'dan sonra oldu. Erdoğan'dan önce bu kadar büyük yalancı yoktu. 
-Tank plaet fabrikasıyla ilgili 9 soru sordum. Değeri 20 milyar dolar. Önemli silahlar yapıyor. Bunu Katar ordusuna peşkeş çekiyorsunuz. Özelleştirme değil dedi. Israr edince beni suçlamaya başladı. Fabrika arazisindeki her türlü teçhizzatın mülkiyeti devlete aittir, Telekom da öyleydi. Karların tamamını alıp yurt dışına götürdüler banakalara para ödemediler 82 milyonun sırtunda kaldı. Bu alımı yapan firma yüzde 50 Katar yüzde 50 Türk ortaklı, dedi Erdoğan. Alımın yapıldığını kendi söyledi. Sen vatansever değilsin kardeşim. 
BMC'ye verdi ihaleyi. Ethem Sancak... Ben Türk değilim, diyen birisi. Erdoğan '25 yıllığına verdim' diyor. Hangi yetkiyle veriyorsunuz. Değer tespitini yaptırdınız mı fabrikanın, hayır. Katar kralı sana uçan saray verdi, arada bağlantı var mı diye sormuştum. Beyefendiye şimdi aynı firma otobüs hediye etmiş. İnsanın yüzü kızarır.
-Tarım bütün dünyada stratejik sektördür. Öteden beri insanlığın üzerinde durduğu bir alan. Tarımı yapacak olan hangi ürünü ekeceğini ve 1 yıl sonra kaça satacağını bilmesi lazım. Bu planlamayla oluyor. Planlama yapmazsanı tarım iflas eder. Geldiğimiz noktada iflas etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk milli ekonominin temeli tarımdır. Türkiye'nin esas sahibi üreticiler, çiftçilerdir. Milletimizin ekseriyeti çiftçi olmasaydı Türkiye ayakta duramazdı, dedi. Siz şimdi her şeyi ithal ediyorsunuz. 94 milyar dolar tarım ithalatına verildi. Bunun yarısı bizim çiftçiye verilseydi yalnızca Türkiye'yi değil Orta Doğu'yu da beslerdi.  İnsanlar isyan ediyor 'geçinemiyoruz' diyorlar. Bir kadın 'açık' diyor. Erdoğan 'biberden, domatesten' bahsediyorlar, diyor. Dönüp 'sen merminin fiyatını biliyor musun?' diyor. Sen mermiden bahset diyor. Hayatımda bu kadar çarpık, bu kadar uçuk, temelsiz bir suçlamayla karşılaşmadım. Soruyorum kendisine smandan mercimeğe, canlı ete kadar her şeyi ithal ediyorsun. Bunun sebebi güvenlik güçlerimizin attığı mermiler mi? 2 Trakya büyüklüğünde alan ekilmiyor. Terörle mücadele eden güvenlik güçlerimizin attıkları mermiler yüzünden mi senin beceriksizliğin yüzünden mi ekilmiyor? İhaleleri dolarla verdin. Bunun nedeni güvenlik güçlerinin attığı kurşun mu?
Gazi Mustafa Kemal Atatürk Osmanlı'nın borcunu son kurşuna kadar ödedi. Erdoğan, sosyete damat ve ekibi Batı'nın egemen güçlerinin oyuncağı durumunda. Dünya lideri olmak ayrı, şamar oğlanı olmak ayrı. 
 
Sıra hal esnafı ve pazarcıları suçlamaya geldi. Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat terörist demeye başladı. Doğalgaza, elektriğe zam yapanlara ne diyeceğiz? En büyük zammı sen yapıyorsun. 
-Aklınıza gelir miydi, bu memlekette vatandaş soğan kuyruğuna girecekti diye. Varlık içince yokluk yaşıyoruz. Borç ödemek için ve faiz ödemek için de borçlanıyorlar. Vatandaşı soğana muhtaç hale getirdiler. Yarın ekmek, soğan bulamıyorlarsa efuli içsinler, pasta yesinler diyecekler. 
Türkiye'yi bu çemberin dışına çıkaracağız. Baharda hep birlikte yapacağız. "
 
Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları