loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu'ndan Fettah Tamince açıklaması: Avukatlar ile Tamince arasındaki parasal ilişkinin dikkatle incelenmesi lazım

Kılıçdaroğlu'ndan Fettah Tamince açıklaması: Avukatlar ile Tamince arasındaki parasal ilişkinin dikkatle incelenmesi lazım
Tarih: 19.09.2019 - 16:30
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KAS-DER'in düzenlediği 13. Kastamonu Tanıtım Günleri'nin açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu Fettah Tamince hakkında Adalet Bakanlığı'nın Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Tamince hakkında verilen takipsizlik kararının kaldırılması için kamu yararına bozma talebinde bulunmasını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, "İtiraz etmesi lazımdı zaten. FETÖ davası açtığınız kişilerin dışında Fettah Tamince kalamaz. Bunu defalarca dile getirdim. Avukatlar ile Fettah Tamince'nin arasındaki parasal ilişkinin dikkatle incelenmesi lazım. Acaba paranın gücü ile mi oluyor bu, yoksa başka güçler mi var" dedi.

Muharrem İnce yanıtı

CHP lideri, Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığı için aday olacağını söylemesiyle ilgili soruyu, "Cumhurbaşkanlığı seçimi olduğunda bakarız" şeklinde yanıtladı.

"Diyarbakır Anneleri ile Cumartesi Anneleri arasında ayrım yapmıyoruz"

Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da HDP il binası önünde PKK'nın çocuklarını kaçırdığını söyleyerek oturma eylemi başlatan annelerle ilgili soruyu da şöyle yanıtladı:

"Diyarbakır Anneleri ile Cumartesi Anneleri arasında ayrım yapmıyoruz. Her iki anne grubunu da kucaklamamız gerekir. Çocukları bulacak olan iktidar sahipleri. Cumartesi Anneleri de yıllardır çocuklarını arıyorlar. Annelerimizi, gazileri, şehitleri ayırmayalım. Annelerin çocuklarıyla ilgili taleplerinin saygıyla karşılanması lazım. Talebi karşılayacak olan makamın kulak tıkamaması lazım."

"Bana saldırınca bir şey yok başkalarına saldırınca müebbet"

CHP lideri, Adalet Yürüyüşü'ne saldıranlara beraat verilmesiyle ilgili soruya, "Bana saldırınca bir şey yok başkalarına saldırınca müebbetle yargılanıyorlar" şeklinde yanıt verdi. 

"Bir ülkenin askeri sırları başka ülkeye verilir mi? Akıl mantık bitmiş vaziyette"

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in tank palet fabrikası kararnamesiyle ilgili açıklaması sorulan CHP lideri, "Tank palet olayı Türkiye'nin itibarıyla oynama olayıdır. Fabrika, işçiler, makineler, görevli askerler, bilgi bizim. Katarlılar tank yapıp bize satacak. Niye yapılıyor bu? 1. kararanameyi yayınladılar, 2. kararnameyi gizlediler. Yayınlayın, niye gizliyorsunuz? Bir ülkenin askeri sırları başka ülkeye verilir mi? Akıl mantık bitmiş vaziyette. O kararnamenin açıklanması lazım. Karar diyorlar onu da açıklasınlar. Gizli değilse açıklayın herkes bilsin. Katarlılar biliyor bakanlar dahi bilmiyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin askeri fabrikalarının yabancı bir orduya peşkeş çekilmesini asla kabul etmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları