loading
close
SON DAKİKALAR

Ülkücülerden Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona'ya saldırı

Ülkücülerden Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona'ya saldırı
Tarih: 26.10.2019 - 15:04
Kategori: Sendika

Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, ülkücü oldukları söylenen bir grubun saldırısına uğradı.

Ülkücü bir grup Eğitim-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Özkan Rona hedef aldı. Fomara'daki sendika binasından çıktığı esnada 5-6 kişilik bir grubun saldırısına uğrayan Özkan Rona hastaneye giderek darp raporu aldı. Rona'ya aracının içinde tekme ve yumrukla saldıranlar çevredekilerin tepkisi üzerine kaçtı. Kaçanlardan biri o sırada orada bulunan sivil polisler tarafından yakalandı.

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmet Balık sosyal medyada yaptığı yazılı açıklamada saldırıya tepki göstererek "Baskılar, faşist saldırılar bizleri yıldıramayacak tam bağımsız ve gerçekten demokratik Türkiye için devrimci mücadelemiz sürecektir" dedi. 

"Hain saldırıyı nefretle kınıyoruz" ifadelerinin yer aldığı Mehmet Balık'ın saldırıya ilişkin açıklaması şöyle: 

"Eğitim İş Bursa şube başkanımız ve konfederasyon il temsilcimiz Özkan Rona bugün sendika binası çıkışında arabasına binerken, önceden planladığı ve görevlendirildiği belli olan bir grup tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğramıştır. Ülkü ocakları üyesi olduğu söylenilen bu serseriler tesadüfen orada olamazlar. Ulkemizde ABD emperyalizmi ve yerli temsilcileri tarafından beslenen bu zihniyetin saldırılarına onlarca yıldır uğradığımız için bu saldırının kimden ve hangi sebeble geldiğini çok iyi bilmekteyiz. Dost düşman herkes, kamuoyu iyi bilmelidir ki, 17 yıldır iktidar ve müttefiklerine karşı her alanda bağımsızlığımız ve cumhuriyetimiz için direndik, direnmeye de devam edeceğiz. Baskılar, faşist saldırılar bizleri yıldıramayacak tam bağımsız ve gerçekten demokratik Türkiye için devrimci mücadelemiz sürecektir. Şube başkanımıza geçmiş olsun diyor, hain saldırıyı nefretle kınıyoruz. Sonuç olarak "it ürür kervan yürür" mücadele devam eder" 

Ne olmuştu?

Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona BursaMuhalif’te yayınlanan “Ülkü Ocakları’nın okulda kitap dağıttığına” ilişkin haberiyle ilgili olarak görüşlerini açıklayarak duruma tepki göstermişti.

BursaMuhalif’te yer alan habere göre, Bursa’nın Merkez Yıldırım ilçesi Erdoğan Şahinoğlu Ortaokulu’nda öğrencilere geçtiğimiz günlerde Ülkü Ocakları tarafından basılan “Çocuklar için Kutadgu Bilig” ve “Çocuklar için Dede Korkut” kitapları dağıtılmıştı. Ülkü Ocakları’nın logosunun da bulunduğu kitapların dağıtımına veliler tepki göstermişti. 

Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, “Okul idarelerinin tarafsız olması gerektiğine dair onca laf edip sonra da bunu yapmak çelişkidir. Demek ki rahatsızlık müdürlerin taraflı olması değil, kendilerinden taraf olmaması.” demişti.  
Rona, “İdare her ne kadar ‘Bilgimiz yok’ desin, Ülkü Ocakları kolilerle gelip okulda kitap dağıtmış. Doğrudan öğrencilere dağıtılan Dede Korkut Hikayeleri zaten basılmış kitaplardır. Neden siyasi bir oluşumun logosuyla bu kitaplar öğrencilere verilsin. Bunun amacı Ülkü Ocakları’nın reklamını, tanıtımını yapmaktan başka bir şey değil.” açıklamasında bulunmuştu. 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları