loading
close
Dolar: 5,31 TL
Euro: 6,01 TL
Sterlin: 6,88 TL
SON DAKİKALAR

3 yaşındaki çocuğa tecavüz etmeye çalışırken yakalanan şahıs suçunu kabul etti, tutuklandı

3 yaşındaki çocuğa tecavüz etmeye çalışırken yakalanan şahıs suçunu kabul etti, tutuklandı
Tarih: 12.02.2018 - 18:18
Kategori: Gündem

Adana'da sokak düğünü sırasında düğün sahibinin evinde uyuyan 3 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla gözaltına alınıp tutuklanan Sedat Keser (20), başka bir ildeki cezaevine nakledildi. Davetli olmadığı halde düğüne gittiğini söyleyen Keser, ifadesinde suçunu kabul etti...

Yüreğir ilçesi Güzelevler Mahallesi'nde bir sokak düğününe giden Sedat Keser, bir müddet müzik eşliğinde dans edenleri izledikten sonra düğün evine girdi.

Burada annesi tarafından bir odada uyutulan kız çocuğunu gören Sedat Keser, iddiaya göre odaya girip kendi üzerindekileri ve çocuğun kıyafetlerini çıkarıp cinsel istismarda bulundu. Bu sırada düğündeki davetlilerden bir kişi, tuvalet ihtiyacı için eve girdiğinde, Sedat Keser’i üzeri çıplak halde küçük kızın yanında gördü. Evin önünden duran tuğlayı alıp tekrar eve giren davetli, Keser’e saldırdı. Çığlıkları duyan diğer davetliler de Sedat Keser’e saldırıp linç etmek istedi. Şüpheli Sedat Keser iç çamaşırıyla evden kaçıp, sokakta koşmaya başladı.

Kalabalığın ve polisin kovaladığı şüpheli, fazla uzaklaşamadan yakalandı. Küçük çocuk ise çağrılan ambulans ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Gözaltına alınan Sedat Keser, sağlık kontrolüne çarşafa sarılı halde getirildi. Küçük kızın yakınları, şüphelinin sağlık kontrolüne getirildiği hastaneye gelerek, saldırmak isteyince polis Sedat Keser’i arka kapıdan çıkardı. Keser, çevik kuvvet polislerinin yoğun güvenlik önlemi altında çelik yelek giydirilerek adliyeye getirildi.

İDAM İSTEDİLER

Olayın ardından mahalledeki yakınları ve komşuları dün akşam durumu protesto etmek için bölgede bulunan polis merkezine yürümek istedi. Yürüyüşleri yasal olmadığı için polis tarafından durdurulan yaklaşık 50 kişilik grup, şüphelinin idam edilmesini istedi. Bir süre şüpheli aleyhinde slogan atan grup, daha sonra olaysız dağıldı.

TEK KİŞİLİK HÜCREYE KONULDU

Çocuğun ailesinin aynı sokakta oturan komşusu olduğu ortaya çıkan şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandıktan sonra Adana Kürkçüler Cezaevi’ne konuldu.

Sedat Keser, diğer mahkûmlar tarafından linç edilmemesi ve intihar etmemesi için tek kişilik hücreye konuldu. Şüpheli, hücrede 24 saat güvenlik kameraları tarafından izlenip gözetim altında tutuldu.

BAŞKA BİR CEZAEVİNE NAKLEDİLDİ

Tek kişilik hücreye kapatılan Sedat Keser, daha sonra başka bir ildeki cezaevine nakledildi. Keser’in, Adana dışında gönderildiği cezaevi ise güvenlik gerekçesiyle açıklanmadı.

EVİ TAŞLANDI

Şüphelinin bulunduğu sokakta polis ekipleri 24 saat nöbet tutmaya başladı. Akşam eve gelen çocuğun yakınları ve mahalleli evi ateşe vermeye çalıştı. Şüphelinin karısı ve çocuğu da polis tarafından evden uzaklaştırıldı. Bugün sabah ise yaşanan bu olaya dayanamayan kadınlar eve taşlarla saldırdı. Polis kadınları zor ikna etti. Atılan taşlarla evin camları kırıldı. Polis güçlükle sakinleştirdiği kadınları evden uzaklaştırdı.

Kaynak : DHA

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları