loading
close
SON DAKİKALAR

CHP’den Belediyelere kış aylarında sosyal yardımları artırma talimatı

CHP’den Belediyelere kış aylarında sosyal yardımları artırma talimatı
Tarih: 19.10.2023 - 12:14
Kategori: Söyleşi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, partisi bünyesindeki bütün belediyelerin yaptığı sosyal yardımların kış ayları boyunca ihtiyaç sahibi duyan tüm kesimlere imkanlar dahilinde artırılarak yapılması konusunda yazı gönderildiğini bildirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, partisi bünyesindeki bütün belediyelere emekli ve üniversite öğrencileri başta olmak üzere ihtiyaç sahibi bütün kesimlere kış ayları boyunca fatura desteği, ısınma ve gıda yardımı gibi sosyal desteklerin artarak devam edilmesi yönünde talimat gönderildiğini bildirdi. CHP’li Akın, “Kış aylarında, temel gıda fiyatları, ısınma giderleri ve kira tutarlarında yaşanacak artış nedeniyle emekli vatandaşlarımız ve üniversite öğrencilerimiz geçim şartları daha da ağırlaşacak. CHP’li belediyelerimiz başta emekliler ve öğrencilerimiz olmak üzere ihtiyaç sahibi tüm kesimlere kış ayları boyunca sosyal yardımları imkanlar dahilinde artırarak vermeye devam edecek” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, partisi bünyesindeki bütün belediyelerin yaptığı sosyal yardımların kış ayları boyunca ihtiyaç sahibi duyan tüm kesimlere imkanlar dahilinde artırılarak yapılması konusunda yazı gönderildiğini bildirdi. CHP’li Akın, şunları dile getirdi:

“Saray iktidarının uyguladığı yanlış politikalar ve aldığı yanlış kararlar nedeniyle ülkemizde yaşanan ekonomik kriz, özellikle kış aylarında düşük gelirli vatandaşlarımızı daha fazla olumsuz yönde etkilemektedir. Kış aylarında temel gıda fiyatları, ısınma giderleri ve kira tutarlarında yaşanacak her bir artış; özellikle ülkemizdeki düşük gelirli vatandaşlarımızın daha fazla zorlanması anlamına gelecektir.”

‘EMEKLİLERİN VE ÖĞRENCİLERİN ŞARTLARI AĞIRLAŞACAK’

CHP’li Akın, Eylül 2023 itibarıyla 13 bin 334 lira olan açlık sınırının yıl sonunda en düşük emekli maaşı olan 7 bin 500 liranın neredeyse iki katına çıkacağına dikkat çekti. CHP’li Akın şunları dile getirdi:

“Bu şartlar altında ülkemizdeki milyonlarca vatandaşımızın geçim şartlarının daha da kötüleşeceği öngörülüyor. Özellikle yeni yıla kadar, maaşlarında ücret artışı yapılmadığı için aylık 7 bin 500 lirayla geçinmek zorunda kalan emekli vatandaşlarımızın ve ailelerinin yanından ayrılarak memleketleri dışında yükseköğrenim gören üniversite öğrencilerimizin geçim şartlarının çok daha ağırlaşacağı anlaşılıyor.”

‘BELEDİYELERİMİZ KIŞ AYLARINDA SOSYAL YARDIMLARI ARTIRACAK’

CHP’li Akın, CHP’li belediyelerin Covid-19 pandemisi, 6 Şubat deprem felaketi ve yaşanan pek çok olumsuz gelişmede ihtiyaç sahibi vatandaşları asla yalnız bırakmadığını anımsatarak, şunları dile getirdi:

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce yaptığı çağrıyla belediyelerimizde kurulan “Kara Kış Fonu” uygulaması kapsamında; Kasım-Aralık-Ocak-Şubat aylarında özellikle emekli vatandaşlarımız ve üniversite öğrencilerine yönelik daha fazla çalışma yapılacak. Bütün belediyelerimiz emekli vatandaşlarımız ve üniversite öğrencilerimiz başta olmak üzere ihtiyaç sahibi tüm kesimlere; kış ayları boyunca fatura desteği, gıda yardımı, ısınma yardımı gibi sosyal yardım ve destekleri imkânlar dâhilinde artıracaklar.”

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları