loading
close
SON DAKİKALAR

Tuncay Opçin ve Güruhuna

Ahmet Tatar
Tarih: 02.06.2021
Kaynak: istanbulgercegi.com

Kumpas-Der Başkanı Ahmet Tatar, firari FETÖ’cü Tuncay Opçin'in sosyal medya hesabından intihar eden Yarbay Ali Tatar’ı hedef alan sözlerine tepki gösterdi. Ahmet Tatar “Bu ülkenin Ali Tatar’ları vatanlarını savunmaya devam ederken sizler iflah olmaz kininizde boğulacaksınız” dedi.

Firari FETÖ’cü Tuncay Opçin, FETÖ kumpası soruşturmasında hakkında ikinci kez tutuklama kararı verildikten sonra onur intiharı yapan Yarbay Ali Tatar’ı hedef aldı.

FETÖ’cü Tuncay Opçin, “Ali Tatar, intihar etti. Ölümünde herhangi bir şüpheli durum mu var? Gözaltında kötü muamele mi gördü? İşkence mi yaptılar? Tatar’ın ölümü hiç şüphesiz, ailesi için telafisi mümkün olmayan bir kayıp. Ancak o kadar, ne artısı ne de eksisi var. Ölüm istismarı en büyük ayıptır “ mesajını paylaştı.

Opçin daha sonra ise “Ali Tatar Alevi olmasaydı, intiharı bu kadar gündemde kalır mıydı?Tatar’dan iki ay sonra, YAŞ’ta amirallik sırasındaki, Kurmay Albay Berk Erden intihar etti. Peki, Erden niye gündeme getirilmiyor? Çünkü istismar edebilecekleri bir kimliği, kışkırtılacak kitlesi yok” ifadesini kullandı. 

Ali Tatar’ın ağabeyi KUMPASDER Başkanı Ahmet Tatar, Tuncay Opçin’in mesajlarının ardından “Tuncay Opçin ve Güruhuna” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Ahmet Tatar, “Bu ülkenin bitmez tükenmez Ali Tatar’ları canları pahasına vatanlarını, insanlık onurunu savunmaya devam ederken sizler iflah olmaz kininizde boğulacaksınız” dedi.

İşte o açıklama…

Hayat bizi acılarla sınamaya devam ediyor. İçimiz yangın yeri son günlerde. Aynı anda, önce Balyoz zulmüne karşı direnişin öncülerinden Nihat Altınbulak’ı, hemen ardından da Mustafa Önsel dostumuzun oğlu, adı her geçtiğinde nazar değmesin diyerek tahtalara vurduğumuz, civan delikanlı İstemihan’ı Hak’ka yolcu ettik. Yani affedilsin ama yaşamımızda ite, uğursuza ayıracak bir an bile yok aslında. Derdimiz bize yetiyor.

Fakat, Fetullahçı güruhun ne kini bitiyor ne saldırıları.

Buradaki kastım bir dönem çeşitli safiyane duygularla Fetullah şeytanına uymuş, yurdunu terketmek aklına bile gelmemiş, sonrasında Fetullahın bütün günahlarının bedelini ödemek durumunda kalmış sıradan insanlar değil.

Kastım, ülkemizi uçuruma sürükleyen kumpasların mimarları.Ülkenin her bir köşesine nifak tohumları eken, ama emniyetli sığınaklarında hiç çıkmayan, saf insanları kullanmayı maharet bellemiş, sıkıştıkları anda da soluğu Pensilvanya’daki vaizlerinin etekleri altında almış olan namertler.

Bunlar her fırsatta, her türlü insanlık değerini hiçe sayarak, sadece bizlere değil; bu ülkenin birliğine, bütünlüğüne saldırmaktan çekinmiyorlar. Bu saldırıların en kolayı da kutsallar,inançlar üzerinde yapılanlar oluyor.

Kötülük, sisli, dumanlı havayı sever denir ya. Bunların da son günlerde Cumhuriyet değerlerine, bu ülkenin varlığının, birliğinin sembolü Mustafa Kemal Atatürk’e sözde din üzerinden, göstere göstere yapılan vefasızlıkları, saldırıları ve bu saldırılar üzerinden insanların bir kez daha birbirlerine düşman edilme senaryolarının yarattığı fırsatı kaçırmaları düşünülemezdi.

İşte onlardan biri Tuncay Opçin, kardeşim Yarbay Ali Tatar’ın inancı üzerinden bir provokasyon deniyor. Daha önce defalarca denedikleri gibi itibarsızlaştırmaya çalışıyor.Kendince ülkemizde inançlar ve etnik kimlikler üzerinden yaratılan düşmanlaştırma ateşine benzin döküyor.

Sanki bu ülkenin aydınlarına, ordusuna kurulan alçak kumpaslardan hiç rolü, haberi yokmuş; sanki binlerce insanın canından, hayatlarının alt üst olmasında sorumlu değillermiş, mensubu olduğu çete ile bu ülkeyi 15 Temmuzda iç savaşın eşiğine taşımamışlar gibi kalem oynatıyor.

Muhtemelen bu milletin hafızasından tüm bu yaşananların silindiğini düşünüyor. Yaşanan kumpaslar döneminin sembollerinden Yarbay Ali Tatar’ın isyanını bireyselleştirmeye, insanlık onurunun ne olduğunu kavrayamamasından olsa gerek, onun “gurur”undan böyle bir eyleme kalkıştığını ima ediyor. Hemen ardından da Ali Tatar’ın çok hatırlanmasının nedenini Alevi olmasına bağlayıp Albay Berk Erden’in neden öne çıkarılmadığını soruyor. Buradan daha da ileri giderek tam bir ıslah olmaz “Arsız Hırsız” davranışı ile bizleri “istismarcılıkla”, “mezhep kışkırtıcılığı” ile suçluyor.

Bu utanmazların arsızlığı ile başa çıkmaya uğraşmak, bunlarla yarışmak anlamına gelir ki, bu güruhla bu dünyada kimse yarışamaz. Tarihteki Ebu Süfyan güruhu bile bunlarla aşık atabilir mi? Sanmıyorum. Bu yüzden bu alçağa cevap vermek yerine birkaç hatırlatmada bulunmakla yetinmek istiyorum.

Biz hiçbir zaman inancımızı inkar etmeyiz. Yolumuzu erkanınca yürümek, Hak’kın yarattığı cümle canlıya, cansıza bir nazarla bakmak, her daim elin eksiği ile uğraşmak yerine kendi özümüzü yoklamak, kine, kibire kalbimizde yer ayırmamak, her şeyden öte iyi ve doğru insan olmaya çalışmak gibi bir düsturla hayatı anlamaya, anlamlandırmaya çalışırız. Fakat asla ve asla inancımızı insanlığımızdan öne çıkarmayız. Asla onu bir bayrak gibi elimizde taşımayız. Ozan İbreti bu durumu şu dörtlüğü ile özetler:

“Mansur oldum dostun zülfünde berdar

Benim için budur büyük iftihar

Ne cübbe giyerim, ne külahım var

İnsanlık kisvesi kıyafetimdir

İşte bu düsturdan edindiğimiz edep erkan ile Fetullahçı güruhun kumpasları karşısında, bunların zulmüne uğrayan bütün insanları canımız bildik. Onların acısıyla, onların kayıplarıyla hemhal olduk. Daha önce hiçbir tanışıklığımız yokken, ortak acılar bizleri sarmaş dolaş kardeşetti. Halka, halka büyüyen çok büyük bir aile olduk.

Bizleri birbirine bağlayan, insanlığımız, bu vatana, Cumhuriyet değerlerine Atatürk’eolan bağlılığımızdır.

Bu ülkede hukuku, adaleti en temel ortak yaşam zemini olarak görüyoruz. Bu nedenle aynı düşünmesek dahi hukuksuzluktan, adaletsizlikten muzdarip insanlarla el ele yan yana durmaktan çekinmiyoruz.

Çünkü biz bu toprakların birliğini bütünlüğünü, bütün etnik ve inanç farklılıklarına karşın insanların birbirlerine tahammül etmesini, saygı göstermesini, barış ve kardeşlik içerisinde yaşamasını savunuyoruz.

Dışardan beslenen güruhunuzla ne kadar ne yaparsanız yapın, bu ideali yok edemezsiniz.

Bu ülkenin insanını birbirine düşman etmek isteyen, iliğini kemiğini sömüren asalaklardan kurtulmasına engel olamazsınız.

Bu ülkenin güzel insanlarının yüreğindeki Ali Tatar sevgisini yok edemezsiniz.

Bu ülkenin bitmez tükenmez Ali Tatar’ları canları pahasına vatanlarını, insanlık onurunu savunmaya devam ederken sizler iflah olmaz kininizde boğulacaksınız."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları