loading
close
SON DAKİKALAR

Kimse demokratikleşmeden söz etmesin

Erol Kızılelma
Tarih: 12.02.2012

SODEV Başkanı Erol Kızılelma, Terörle Mücadele Yasası ve Özel Yetkili Mahkemeler ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı

SODEV Başkanı Erol Kızılelma, Terörle Mücadele Yasası ve Özel Yetkili Mahkemeler ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

ilgili basın açıklaması ise şu şekilde;

Kimse demokratikleşmeden ve yeni bir anayasa yapmaktan söz etmesin.

Terörle Mücadele Yasası ve Özel Yetkili Mahkemeler, Türkiye'yi adeta bir felakete sürüklüyor. Terörle mücadele etmek yerine Türkiye üzerinde bir terör estiriyorlar. Binlerce sayfalık iddianameler, telefon dinlemeleri, gizli tanıklar, uzun süreli tutukluluklar, muhalif örgencilere baskı ve gözaltı, kitlesel avukat ve gazeteci tutuklamaları. Bırakın yeni bir anayasa yapmayı, Türkiye, darbe dönemlerinde yaşamadığı korkuyu yaşıyor.

Muhalif hareketlere, özellikle avukatlara ve gazetecilere yapılan baskılar kabul edilemez. Bu şartlarda demokratik ve geniş bir katılımla yeni bir anayasa yapmak bir hayaldir. Eğer anayasa yapma konusunda samimiysek, derhal Terörle Mücadele Yasası ve Özel Yetkili Mahkemeler kaldırılmalıdır. Bu çerçevede tutukluluklara son verilmelidir. Basın ve ifade özgürlükleri önündeki kısıtlayıcı uygulamalardan vazgeçilmelidir.

Yoksa, bu olumsuzluklar engellenemeyecekse, oturup halimize ağlayalım.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları