loading
close
Dolar: TL
Euro: TL
Sterlin: TL
SON DAKİKALAR

Türkiye Voleybol Federasyonu Giovanni Guidetti ile yollarını ayırdı

Türkiye Voleybol Federasyonu Giovanni Guidetti ile yollarını ayırdı
Tarih: 18.11.2022 - 19:13
Kategori: Spor

Türkiye Voleybol Federasyonu açıklamasında, Giovanni Guidetti ile yapılan görüşme sonrasında karşılıklı olarak yolların ayrılmasına karar verilmiştir.

Türkiye Voleybol Federasyonu yaptığı açıklamada; Teşekkürler Giovanni Guidetti.

"2017 yılından bu yana A Milli Kadın Voleybol Takımımızda başantrenör olarak görev yapan Giovanni Guidetti ile yapılan görüşme sonrasında karşılıklı olarak yolların ayrılmasına karar verilmiştir.

Detaylar daha sonra Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile Giovanni Guidetti’nin beraber yapacağı basın toplantısıyla açıklanacaktır." denildi.

Teşekkürler Giovanni Guidetti.

https://t.co/uYGuRHojtJ pic.twitter.com/oCVQua6HRp

— Türkiye Voleybol Federasyonu (@TVForgtr) November 18, 2022

 

Giovanni Guidetti yaptığı açıklamada;

"Türkiye bana sahip olduğum en değerli şeyleri verdi. Eşimi bu ülkede tanıdım, kızım bu ülkede dünyaya geldi. Bu ülke bana saha içinde bir kariyer, saha dışında çok mutlu bir hayat hediye etti. Her gün “Bu güzel ülkeye neler verebilirim?” diye düşündüm.

2017 yılında yolum Filenin Sultanları ile kesişti. 3 Avrupa Şampiyonası’nda madalya kazandık, Milletler Ligi’nde üç kez madalya kürsüsüne çıktık, Olimpiyat Oyunları’na katıldık ve 5. sırayı elde ettik. Hep birlikte yaptık bunu.

Hep birlikte Türkiye’yi dünya sıralamasında 15 numaradan 7 numaraya taşıdık. Bu ülkenin bana yaşattığı her güzel duyguya saha içinde en iyisini yapmaya çalışarak karşılık vermek istedim.

Beş yıllık süre boyunca birlikte ter döktüğümüz tüm sporculara, milli takıma emek veren tüm profesyonellere, Voleybol Federasyonu’nun değerli yöneticilerine, maçlarımıza gelen taraftarlara, bizi takip eden basın mensuplarına ve adını unuttuğum herkese çok teşekkür ediyorum.

Bundan sonra Filenin Sultanları’nı iyi bir taraftar olarak gururla takip edeceğim. Bu ülkenin güçlü kadınlarının her zaman en iyisini yapacağını biliyorum. Hepinize çok teşekkür ederim.

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları