loading
close
SON DAKİKALAR

1. Burhaniye Kitap Fuarı başladı

1. Burhaniye Kitap Fuarı başladı
Tarih: 01.08.2019 - 11:12
Kategori: Kültür & Sanat

Burhaniye Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “1.Burhaniye Kitap Fuarı” kapılarını edebiyatseverlere açtı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in seçim taahhütlerinden biri daha hayata geçirildi. ”Bin yıllık tarihten, bin yıllık kitaba” temasıyla gerçekleşecek fuar, 31 Temmuz'da başladı. Fuar 4 Ağustos'a kadar kitapseverleri ağırlayacak. Fuarda 5 gün boyunca yüze yakın yayınevi, elliyi aşkın yazar, gazeteci, sanat insanı, siyaset bilimci ve aydının konuk olacak. Kitapseverler 18.30 ve 24.00 saatleri arasında kitaplarını  imzalatma fırsatı bulurken, bir yandan da panellere, dinletilere ve söyleşilere katılacaklar. 

Fuar, Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi gönüllü hocalarının müzik dinletisi ve halkoyunları ekibinin tango gösterileriyle ve Başkan Deveciler’in açılış konuşmasıyla başladı. 

Başkan Deveciler açılış konuşmasında "Burhaniye Kuzey Ege’nin incisi bir kent ve burada tarih yaşamış. Burhaniyeliler olarak kültüre, sanata sahip çıkan bir ilçeyiz. 31 Temmuz - 04 Ağustos tarihleri arasında önemli şairlerimizden Ataol Behramoğlu’nun onur konuğu olduğu kitap fuarına, Burhaniye'nin tarihi ve doğal güzellikleriyle birlikte; sanatla, edebiyatla başbaşa kalmanız için sizleri bekliyoruz. Burhaniyelilerin kültürüne, sanatına sahip çıkacağız ve bu tür etkinliklerimizi de devam ettireceğiz" dedi.

Fuarın son günü saat 20.00’de Onur Konuğu Ataol Behramoğlu’nun hayatının konu alındığı belgesel gösterimi yapılacak. Gösterimin ardından Behramoğlu ile söyleşi gerçekleştirilecek. Erdoğan Aydın’ın “Tarih Ötesinde” söyleşisiyle kitap fuarı son bulacak.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları