loading
close
SON DAKİKALAR

12 yıl 6 ay hapis cezasına mahkûm edilen M.K.’nin kaderi “ereksiyon” olup olmamasına bağlı...

12 yıl 6 ay hapis cezasına mahkûm edilen M.K.’nin kaderi “ereksiyon” olup olmamasına bağlı...
Tarih: 12.02.2012 - 15:55
Kategori: Yerel

Adana'da 2008 yılında 13 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan ve 2009'da 12 yıl 6 ay hapis cezasına mahkûm edilen M.K'nın kaderi ereksiyon olup olmamasına bağlı...

Adana'da oturan H.K. (16) ve ağabeyi E.K. (17) seyyar satıcılık yapan babalarının arkadaşı M. K.'nın evine 21 Nisan 2008'de kahvaltı yapmaya gitti. Yalnız yaşayan M. K. iddiaya göre, ağabeyini ekmek almaya yolladığında ve o dönemde 13 yaşında olan H.K.'nın ağzını eliyle kapatıp fiili livata yoluyla cinsel istismarda bulundu. Mahkeme heyeti, 29 Nisan 2009'da M.K.'yi 12 yıl 6 ay hapis cezasına mahkûm etti. Karar, geçtiğimiz günlerde Yargıtay tarafından bozuldu.Yargıtay, "Olay tarihinde 68 yaşında olan birinin 2 saat içinde 2 kez cinsel istismarda bulunabilecek güce sahip olup olmadığıyla ilgili rapor aldırılıp ona göre karar verilmesi gerektiğini" belirterek kararı bozdu.

Mahkeme, Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edilen M.K.'nın iki saat arayla ereksiyon olup olmadığı konusunda rapor düzenlenmesini istedi.

Bir şey olmamış gibi çocukla kahvaltı yapanM.K., daha sonra iki kardeşi parka gezmeye götürdü. 2 saat parkta kaldıktan sonra tekrar eve döndüklerinde M.K., ağabeyi televizyon izlerken H.K.'yı yeniden çağırdığı odada cinsel istismarda bulundu. Bu sırada E.K. odaya baktığında, yaşlı adamı kardeşine cinsel istismarda bulunurken görüp "Ne yapıyorsun lan?" diyerek bağırdı.M.K., üzerine gelen E.K.'yı döverek yaraladı.

12 YIL 6 AY HAPSE MAHKÛM OLDU
Habertürk'ün haberine göre E.K., eve gittikten sonra M.K.'nın kardeşine cinsel istismarda bulunduğunu babası A.K.'ya anlattı. Cumhuriyet Savcılığı'na yapılan suç duyurusu üzerine Adli Tıp Kurumu'na gönderilen H.K.'da kronik livata bulgularına rastlanmadı. Ancak iç çamaşırlarından alınan sıvı örneklerinin erkek genotipik özellik gösterdiği saptandı. Bu bulgu üzerine M.K. tutuklanıp hakkında Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "Çocuğun nitelikli cinsel istismarı ve yaralama" suçundan dava açıldı. M.K. çocukları kahvaltıya çağırdığını, ancak cinsel istismarda bulunmadığını iddia ederek suçlamayı kabul etmedi. H.K. ise M.K.'nın kendisine 2 kez cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Mahkeme heyeti, 29 Nisan 2009'da M.K.'yi 12 yıl 6 ay hapis cezasına mahkûm etti.

YARGITAY RAPOR İSTEDİ
Karar, geçtiğimiz günlerde Yargıtay tarafından bozuldu. Yargıtay, "Olay tarihinde 68 yaşında olan birinin 2 saat içinde 2 kez cinsel istismarda bulunabilecek güce sahip olup olmadığıyla ilgili rapor aldırılıp ona göre karar verilmesi gerektiğini" belirterek kararı bozdu.

Mahkeme, Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edilen M.K.'nın iki saat arayla ereksiyon olup olmadığı konusunda rapor düzenlenmesini istedi. Eğer M.K., ereksiyon olmaz ise beraat edip özgürlüğüne kavuşacak, aksi takdirde aynı cezaya çarptırılacak.


ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları