loading
close
SON DAKİKALAR

64 barodan İkizdere direnişine destek: 'Sesinizi duyuyoruz'

64 barodan İkizdere direnişine destek: 'Sesinizi duyuyoruz'
Tarih: 05.05.2021 - 15:30
Kategori: Gündem

Rize'nin İkizdere ilçesinde Cengiz İnşaat tarafından işletilmek istenen taş ocağına karşı direnen yöre halkına 64 barodan destek açıklaması geldi.

Rize'nin İkizdere ilçesinde Cengiz İnşaat tarafından işletilmek istenen Cevizlik Taş Ocağı'na karşı yöre halkının direnişi sürüyor.

Direnişteki halka 64 barodan ortak bir açıklamayla destek geldi.

"Sesinizi duyuyoruz" başlığıyla yapılan açıklamada, "Ağacıyla, kuşuyla, yabanıyla, suyuyla size ait olan yaşam alanlarınızdan 16 milyon tona yakın taş almak istiyorlar.Bunun yaratacağı heyelan tehlikesine, mera ve tarım , balık stok ve arıların beslenme alanlarının tahrip edilmesine, içme suyunuzun kirletilmesine katlanmanızı, susmanızı istiyorlar sizden de. Bilmelisiniz ki, hiçbir şirketin, hiçbir yöneticinin size rağmen buna karar verme yetkisi yok. Yaşadığınız yerin havasına, suyuna, toprağına etki edecek her bir faaliyet hakkında bilgilenmek; bunlara, olumsuz etkileri nedeniyle karşı çıkmak en temel Anayasal haklarınızdan" denilddi.

Barolar, "İdari organların lkizdereliler'in bilgilenme, karşı çıkma, adalete erişme haklarını çiğnemesi; Devletin kolluk kuvvetlerinin, maddi ve manevi varlıklarınızı koruma çabanızı biber gazı ve zor kullanıp sizleri özgürlüğünüzden yoksun bırakarak engellemesi, hukuk dışıdır ve asla kabul edilemez" açıklamasında bulundu.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları