loading
close
SON DAKİKALAR

ABD, Maduro'nun eşi ve yakın çevresine yaptırım kararı aldı, Maduro'dan yanıt geldi: Yaptırımlarla çevrelendim

ABD, Maduro'nun eşi ve yakın çevresine yaptırım kararı aldı, Maduro'dan yanıt geldi: Yaptırımlarla çevrelendim
Tarih: 26.09.2018 - 09:41
Kategori: Dünya

ABD Hazine Bakanlığı, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun eşi ve yakın çevresine yaptırım kararı aldı. Maduro, kendisinin ABD destekli düşmanları tarafından ekonomik savaşın kurbanı olduğunu söyledi.

Bakanlığın yolsuzluk iddiaları üzerine hedef aldığı isimler arasında Venezuela Devlet Başkanı'nın eşi Flores de Maduro'nun yanı sıra Venezuela Devlet Başkanı Yardımcısı Delcy Elonia Rodriguez Gomez, Savunma Bakanı Vladimir PadrinoLopez ve İletişim Bakanı Jorge Jesus Rodriguez Gomez bulunuyor.

Listede Jose Omer Parades ve Edgar Alberto Sarria Diaz'ın adları da geçiyor.Hazine Bakanlığının internet sitesinde yayımlanan yaptırım listesindeayrıca Averuca, Panazeate ve Quiana Trading Limited şirketleri ile sosyalistsiyasetçi Diosdado Cabello'nun paravanı olduğu iddia edilen bir kişiye ait 20milyon dolar değerindeki uçak yer alıyor.

Maduro ise yaptırım kararının ardından açıklama yaptı. Maduro, "Yaptırımlarla çevrelendim. Donald Trump'a beni itibarla çevrelediği için teşekkür ederim" dedi. Ancak Trump ile yüz yüze bir görüşme yapmayı umduğunu belirtti.

Kaynak : CNN TÜRK

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları