loading
close
SON DAKİKALAR

'Açtığım her davayı kazanıyorum' diyen Erdoğan'a, Kılıçdaroğlu'nun avukatından yanıt: Yalan desem alınacaklar!

'Açtığım her davayı kazanıyorum' diyen Erdoğan'a, Kılıçdaroğlu'nun avukatından yanıt: Yalan desem alınacaklar!
Tarih: 22.02.2021 - 16:26
Kategori: Gündem

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Birçok davalar açtım. Açtığım her davayı da kazanıyorum" sözüne CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'ten yanıt geldi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir 7. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak üzerinden ailesinin hedef alındığını söyledi. 

Konuyla ilgili yaptığı konuşmada, "Berat Bey de hukuk çerçevesinde bugün itibariyle tabii ki yargıda hakkını arayacaktır" ifadelerini kullanan Erdoğan, "Aynı şekilde biliyorsunuz ben de birçok davalar açtım. Açtığım her davayı da kazanıyorum. Gideceğimiz tek yer var yargı. Senin paran bol zaten senden o parayı alıp garip fukaraya dağıtacağız. Yapacağımız iş bu" demişti. 

Erdoğan'ın sözlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'ten cevap geldi. 

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri paylaştı: 

"Açtığı her davayı kazanıyormuş! Yalan desem alınacaklar! En iyisi Ziyaaaaa diye anımsatmada bulunmak! Ha bir de fakir fukarayı düşünüyorlarsa kaynağı belirsiz servetlere yönelseler ya!.. Sıfırlanan paralar ne güne duruyor!.. Şahsımın itibarından birazcık ödün bile yeter!

2011 yılından bugüne kadar Genel Başkanımız @kilicdarogluk aleyhine Erdoğan’ın açtığı toplam dava sayısı 40, Nihai olarak sonuçlanan dava sayısı 21, 18 dava lehimize, Sadece 3 dava Erdoğan lehine sonuçlandı! Erdoğan lehine sonuçlanan 3 davadan 2’si de AİHM’de lehe döndü!"

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları