loading
close
SON DAKİKALAR

Afife Tiyatro Ödülleri'nin adayları açıklandı

Afife Tiyatro Ödülleri'nin adayları açıklandı
Tarih: 10.04.2019 - 12:07
Kategori: Kültür & Sanat

Bu yıl 23.'sü düzenlenen "Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri"nin aday isimleri belirlendi.

23. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri adaylarının açıklandığı basın toplantısı, Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri İcra Kurulu Başkanı Salih Başağa, jüri başkanı Prof. Dr. Merih Tangün ve sanatçı Haldun Dormen'in ev sahipliğinde Bomonti Ada'da gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Tangün, bu yıl tiyatro sezonunda 8 ay boyunca jüri üyelerinin İstanbul'daki 176 oyunu izleyerek değerlendirmeye aldıklarını söyledi.

Ödüller, 30 Nisan'da Zorlu PSM'de verilecek

Bu yıl ödüllere "Yılın En Başarılı Hareket Düzeni" kategorisi de eklendi.

30 Nisan'da Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleştirilecek ödül törenini Ahu Türkpençe ile Alican Yücesoy'un sunacak.

Toplam 12 ana, 4 özel kategoride ödül verilecek

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri jürisi, tiyatro tarihine geçen ustalara takdim edilen Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü'nün Ahmet Levendoğlu'na, oyun yazarlarına adanan Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü'nü "Dünyada Karşılaşmış Gibi" isimli oyunuyla Berkun Oya'ya verilmesini kararlaştırdı.

Komedi ya da müzikal dalındaki oyunlara verilen Haldun Dormen Özel Ödülü'nü "Alice Müzikali" kazanırken, Yapı Kredi Özel Ödülü'nün sahibi ise bu yıl tiyatroya yaptığı katkılar nedeniyle Rüştü Asyalı oldu.

"Yılın En Başarılı Oyunu" kategorisinde İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği "Bir Peri Masalı Radyum Kızları", Krek Tiyatro Topluluğu'nun "Dünyada Karşılaşmış Gibi", Craft Tiyatro'nun "Fotoğraf 51", Tiyatroadam'ın "Meçhul Paşa" ve "Teftişör" oyunları aday gösterildi.

"Yılın En Başarılı Yönetmeni" adayları arasında "Dünyada Karşılaşmış Gibi" oyunuyla Berkun Oya, "Fotoğraf 51"le Çağ Çalışkur, "Meçhul Paşa"yla Emrah Eren, "Bir Peri Masalı Radyum Kızları"yla Laçin Ceylan ve "Teftişör" oyunuyla Oğuz Utku Güneş yer alıyor.

"Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" kategorisinin adayları da "Nihayet Makamı"yla Ayşegül Uraz, "Manik Atak"la Devrim Yakut, "Can Yeleği"yle Elçin Atamgüç, "Fotoğraf 51"le Funda Eryiğit, "Tırnak İçinde Hizmetçiler"le Nezaket Erden olarak belirlendi.

"Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" kategorisinde ise adaylar "Kader Can" oyunundaki performansıyla Deniz Karaoğlu, "Red Light Kışı" ile Gün Koper, "Zebercet"le Halil Babür, "Dünyada Karşılaşmış Gibi" oyunuyla Öner Erkan ve Serkan Keskin oldu. 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları