loading
close
SON DAKİKALAR

Ahmet Akın'dan Balıkesir'de su zammına tepki

Ahmet Akın'dan Balıkesir'de su zammına tepki
Tarih: 31.05.2022 - 19:50
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, AK Parti iktidarının yanlış ekonomi politikaları nedeniyle yaşanan ekonomik buhranın vatandaşlar için dayanılmaz bir noktaya geldiğini söyledi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şubat ayında AKP’li belediyelere su faturalarında indirim yapmaları konusunda talimat vermişti. Erdoğan’ın talimatının üzerinden 3 ay geçmesinin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi suya yüzde 40 ile yüzde 60’lık değişen oranlarda zam yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, AK Parti iktidarının yanlış ekonomi politikaları nedeniyle yaşanan ekonomik buhranın vatandaşlar için dayanılmaz bir noktaya geldiğini söyledi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde CHP, İYİ Parti ve Bağımsız Meclis üyelerinin bütün itirazlarına, eleştirilerine ve red oyu vermelerine rağmen AKP ve MHP’nin oylarıyla, kırsal sulama su fiyatlarına yüzde 40, mesken ve işyerlerine yüzde 60 oranında zam yapıldığını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, AK Partinin yanlış yönetimi ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ve BASKİ’nin milyarlarca lira borcunun Balıkesirlilere ödettirilmek istendiğini ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın şu değerlendirmelerde bulundu:

“Belediyenin ve BASKİ’nin borçları suya zam olarak vatandaşın faturalarına yansıtıldı. İyi polis kötü polisi oynayan bir iktidar var. Erdoğan ‘indirim’ diyor AK Partili belediyeler bindirim yapıyor. Son örnek Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin suya yaptığı zamdır. ‘AK Parti iktidarı yaparsa zam yapar’ diye boşuna demiyoruz. İktidarın zamları zulme dönüştü. Vatandaşlarımıza ‘rahat bir nefes aldıracağız’ diyenler Balıkesir’e dönüp bir baksınlar. Bu zam kararı derhal geri çekilmeli”.

Erdoğan o dönemde yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

“AK Partili belediyelerin olduğu yerde en az yüzde 7 indirim yapmak suretiyle vatandaşımızı su parasında rahatlatacaklar. Bizimki lafta kalmaz. Tüm belediyelerimiz bu adımı atmak suretiyle ana muhalefete, yavrularına hepsine buradan sinyali veriyoruz. Seçim döneminin dışında biz bugün bu açıklamayı yapıyoruz, süratle arkadaşlarımız meclislerinden bunu geçirmek suretiyle vatandaşımızı rahatlatacaklar”

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları