loading
close
SON DAKİKALAR

Ahmet Şık, Türkiye İşçi Partisi'ne katıldı

Ahmet Şık, Türkiye İşçi Partisi'ne katıldı
Tarih: 19.04.2021 - 13:10
Kategori: Siyaset

Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık, Türkiye İşçi Partisi'ne (TİP) katıldığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ahmet Şık, "Herkesin aynılaştırıldığı, aynılaşmak zorunda bırakıldığı bir dikta rejiminden kurtulmayı dileyenleri çaresizliğe itenlere mecbur değiliz. Uzak gibi görünen umutlu günlere hep birlikte uzanıp dokunabilmek adına Türkiye işçi Partisi'ne katılıyorum. Çocuklarımızın düşlerini gerçek kılacağımız bir hayata inanan sizleri de inadımıza ortak olmaya, Türkiye işçi Partisi'ne katılmaya davet ediyorum" dedi.

Ahmet Şık, açıklamasını, "Buraya, bir inanç bir inat koydum. Tut ki unuttun, tekrar bak, o inat neyse sen osun" notuyla paylaştı.
 
Ahmet Şık'ın açıklaması şöyle:
"Dostlarım, bugün memleketteki hava bir yandan tüm kasvetiyle üzerimize çöküp karamsarlığımızı derinleştirirken, diğer yandan hepimizi, yeniden, ısrarla bir inada çağırıyor.
Çünkü, hepinizin bildiği gibi, bu memlekette her şey bir inat meselesi. Barışı, demokrasiyi ve hukuku boğanların sınırları çizdiği bir ülkede barış, demokrasi ve hukuk demekte ısrar ederek yaşamak ve hatta var olmak başlı başına bir inat işi. Ve biliyorum ki bizler inatçıyız. Haklı olanın, hakkı için mücadele edenin yanında duran bir inat bu. Çünkü yaşamın öğrettiği en önemli şeydir: inat, daima kazanır. 
Öyle kuru kuruya, kötülük saçan, kötülerin yanında olan türden değil; "İnatçı olmak fena şey değil, lakin iyiye inat etmeli" diyen Kemal Tahir'in dediği türden bir inattan bahsediyorum. Bu yüzden sınırları baştan çizilmiş oyunları, denenmiş çıkmazları ortadan kaldıracak, umudu canlandıracak ve yarını hep birlikte kuracak bir ortak inada ihtiyacımız var. 
Herkesin aynılaştırıldığı, aynılaşmak zorunda bırakıldığı bir dikta rejiminden kurtulmayı dileyenleri çaresizliğe itenlere mecbur değiliz. Emekte, eşitlikte, barış, demokrasi ve özgürlükte inat etmekten yılmayanlar, korkmayanlar, asla aşağı bakmayanlar olarak bizler, yalnız değiliz. Ve bugün buradaysak ve "varız" diyorsak, yaşamaya devam ettiğimizi söylüyorsak çaresiz hiç değiliz. 
Uzak gibi görünen umutlu günlere hep birlikte uzanıp dokunabilmek adına Türkiye işçi Partisi'ne katılıyorum. Çocuklarımızın düşlerini gerçek kılacağımız bir hayata inanan sizleri de inadımıza ortak olmaya, Türkiye işçi Partisi'ne katılmaya davet ediyorum."
2018 seçimlerinde HDP'den İstanbul Milletvekili seçilen Ahmet Şık, 4 Mayıs 2020'de istifa etmiş, istifa açıklamasında "Eş başkanlarımızı tenzih ederek, parti yönetiminde bulunan hakim bir anlayışın HDP'nin gücü, anlamı ve değerleri hilafına demokratik teamüllerden uzak tutumlarında ısrarları nedeniyle HDP’den istifa ettim" demişti.
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları