loading
close
SON DAKİKALAR

Ahmet Takan saldırıya uğradı

Ahmet Takan saldırıya uğradı
Tarih: 21.11.2019 - 12:21
Kategori: Gündem

Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, dün akşam saatlerinde Ankara'nın Dikmen semtindeki evinin önünde beyzbol sopalı bir kişi tarafından saldırıya uğradı.

Beyzbol sopalı saldırganı son anda fark eden ve geriye doğru hamle yapan Takan, omzuna asılı olan çantasına, beline ve sırtına gelen darbelerden kaçamadı. Saldırıda Takan'ın çantasında bulunan telefonu kırılırken vücudunda da ekimoz oluştu. Korkusuz Yazarı Takan'ın karşı koyması üzerine 25-30 yaşlarındaki saldırgan beyzbol sopasını olay yerinde bırakarak kaçtı.

Darp raporu verildi

Saldırı sonrası Takan'ın apartman komşuları olay yerine gelerek ilk yardımı yaptı ve polisi aradı. Takan'ın oturduğu bina önüne gelen polis, beyzbol sopasını alarak konuyla ilgili inceleme başlattı ve tutanak tuttu. Takan daha sonra 29 Mayıs Hastanesine kaldırıldı. Bir bacağı da aksayan Takan'a “Darp raporu” verildi. Takan karakola giderek ifade de verdi ve şikayetçi oldu.

"Yıllardır tehdit alıyordum"

Hastanede ilk tedavisinin ardından olayı anlatan Takan, “Uzun süredir hatta yıllardır tehdit alıyordum. Ancak bu tehditler şimdiye kadar fiili bir saldırıya dönüşmemişti. Beyzbol sopalı saldırgan aniden üzerine geldi, fark edip geriye doğru hamle yaptım, sopa çantama, sırtıma ve belime geldi. Gazeteci olarak doğru bildiklerimi yazmaya devam edeceğim” dedi.

Ahmet Takan: Doğruları yazmaya devam edeceğim

Takan Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Evimin önünde güpegündüz uğradığım kahpece saldırı sonrasında telefonum parçalandı. Bana ulaşan, ulaşamayan tüm dostlarıma sevenlerime çok teşekkür ediyorum. Dönüş yapamıyorum. Gayet iyiyim!. Doğruları yazmaya devam edeceğim. Ölene kadar Atatürk ve Hasan Tahsin'in izinden ayrılmayacağım"dedi.

ÇGD'den kınama

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), Ahmet Takan'ın saldırıya uğramasına ilişkin açıklama yaptı. ÇGD'den yapılan açıklamada, "Bir siyasi görüşün son dönemlerde gazetecileri hedef alan kesintisiz saldırıları, son olarak gazeteci Ahmet Takan'a yöneldi. Gerçeklerin üstünün örtüldüğü bir dönemde bu saldırıların, basın özgürlüğü ve demokratik toplumu hedef aldığı tartışmasızdır. Meslektaşımız Ahmet Takan'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, saldırıyı kınıyoruz" denildi.

Kaynak : Sözcü-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları