loading
close
SON DAKİKALAR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Enes Kara'nın intihar öncesi videosuna yayın yasağı getirildiğini açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Enes Kara'nın intihar öncesi videosuna yayın yasağı getirildiğini açıkladı
Tarih: 14.01.2022 - 11:28
Kategori: Gündem

Yüksek yurt ücretlerinden dolayı ailesi tarafından cemaat evlerine mecbur bırakılan 20 yaşındaki tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın cemaat evlerindeki baskıyı anlattığı videosu ortaya çıkmıştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, o videoya yasak geldiğini açıkladı.

Elazığ'da 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Enes Kara, ailesi ve cemaat evindeki mobbing nedeniyle intihar etti. Enes Kara’nın cemaat evlerindeki baskıyı anlattığı videosu ortaya çıkmıştı..

Yüksek yurt ücretlerinden dolayı ailesi tarafından cemaat evlerine mecbur bırakılan 20 yaşındaki tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara, ailesi ve cemaat evindeki mobbingden dolayı intihar etmişti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Elazığ'da kaldığı cemaat yurdunda yaşadığı baskılardan ve gelecek kaygısından dolayı intihar eden Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara'nın intihar videosuna yayın yasağı gertirldiğini açıkladı.

www.istanbulgercegi.com açıklamaya ulaşyı;

"Elazığ’da İntihar Eden Enes Kara’nın, İntiharından Önce Çektiği Videoyu İçeren Paylaşımların Yayından Kaldırılması ve Erişimin Engellenmesi ile İlgili Basın Açıklamamız

Elazığ’da intihar eden Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın intiharından önce çektiği videonun sosyal medya ve internet sitelerinde paylaşılması üzerine, çocukların ve gençlerin ruh sağlığının korunması amacıyla Bakanlığımızca yasal girişimde bulunulmuştur.

Yasal mevzuat uyarınca çocukların ruh sağlığını bozabilecek, şiddete ve intihara yönlendirebilecek, intiharı özendirebilecek söz konusu videoyu içeren paylaşımların yayından kaldırılması ve erişimin engellenmesi Ankara 8. Sulh Ceza Hâkimliğinden talep edilmiştir. Talebimiz mahkeme tarafından kabul edilmiştir.

Bu gibi içeriklerin her yaştan çocuğun erişimine açık mecralarda paylaşılması, çocukların sağlıklı psikolojik gelişimine zarar vermektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak, çocuklarımızı her türlü tehlikeli içerikten koruma görev ve sorumluluğumuzu hassasiyetle yerine getirmekte kararlıyız. Tüm kamuoyunu da bu noktada hassas davranmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği"

 

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları