loading
close
SON DAKİKALAR

AKP İstanbul Milletvekili İsmet Uçma yaşamını yitirdi

AKP İstanbul Milletvekili İsmet Uçma yaşamını yitirdi
Tarih: 11.10.2021 - 16:47
Kategori: Yaşam

AKP İstanbul Milletvekili İsmet Uçma yaşamını yitirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AKP İstanbul Milletvekili İsmet Uçma'nın yaşamını yitirdiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından duyuruda bulunan Kurum "İstanbul Milletvekilimiz, dava arkadaşımız, ağabeyimiz İsmet Uçma Beyefendinin vefatı hepimizi derinden üzdü. Rabbim mekanını cennet eylesin; ailesinin, sevenlerinin ve camiamızın başı sağ olsun" dedi. 

İSMET UÇMA KİMDİR?

İlahiyatçı, İktisatçı, Siyaset Bilimci, Yayıncı; Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede Kelâm Felsefe Ana Bilim Dalında yüksek lisansını, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde doktorasını tamamladı.

Öğretmenlik ve editörlük yaptı. İşaret Yayınları ve Şehir Yayınlarını kurdu. Birleşik Dağıtım, Basın Yayın Birliği, Türkiye Yazarlar Birliği, NEŞKO, İTO Basın Yayın Komisyonu, ÜSEV gibi kuruluşlarda farklı görevler üstlendi. 1991 yılında Türkiye Yazarlar Birliğinin Yılın Yayıncısı ödülüne layık görüldü. AK PARTİ Kurucu Üyesi oldu ve İstanbul İl Genel Meclisi Üyeliği yaptı.

24, 25, 26 ve 27. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi olarak görev aldı. TÜRKPA Hukuk İşleri ve Uluslararası İlişkiler Daimi Komisyonu Başkanlığını yürüttü. Arapça ve İngilizce bilen Uçma, 6 çocuk babasıdır.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları