loading
close
SON DAKİKALAR

AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Alevi-Sünni vatandaş gibi bir ayrımı asla kabul etmiyoruz

AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Alevi-Sünni vatandaş gibi bir ayrımı asla kabul etmiyoruz
Tarih: 24.09.2021 - 17:32
Kategori: Siyaset

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Ankara'da bir din kültürü öğretmeninin alevi öğrencileri hedef aldığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Çelik, "Alevi-Sünni vatandaş gibi bir ayrımı asla kabul etmiyoruz" dedi.

AKP sözücüsü Ömer Çelik, Ankara'nın Mamak ilçesinde bir din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeninin derste Alevi öğrencileri hedef aldığı haberlerine ilişkin açıklama yaptı. 

Çelik, konunun Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ankara Valiliği tarafından yakından takip ediğini belirten Çelik, "Alevi-Sünni vatandaş gibi bir ayrımı asla kabul etmiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı temel çatımızdır" dedi.

Çelik'in açıklaması şöyle:
"AK Parti olarak vatandaşlarımızın dinsel tercihleri ve mezhep tercihlerinin tamamen kendilerine ait olduğunu düşünüyor, Alevi-Sünni vatandaş gibi bir ayrımı asla kabul etmiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı temel çatımızdır.

Ankara'nın bir ilçesinde bir Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni ile bazı öğrenciler arasında geçtiği iddia edilen hadise, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ankara Valiliği tarafından yakından takip edilmektedir. Peşin hükümlü açıklamalar yerine incelemelerin sonucu beklenmelidir.

Kardeşliğimize kasteden her sözün ve davranışın karşısındayız. Kardeşliğimiz herşeyin esasıdır. Vatandaşlarımızın bu konuda sosyal medyada ortaya atılan yalan haberleri dikkate almamasını istirham ediyoruz.

Cumhurbaşkanımız @RTErdogan Alevi-Sünni kardeşliğini en güzel şekilde ifade etmektedir: "Türkiye, kurulan onca tuzağa rağmen nifak tuzağına düşmemiştir. Alevi ve Sünniler birbirlerinin yegane hamileridir."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları