loading
close
SON DAKİKALAR

AKP'li belediye, 5 yıl önce yaptırılan granitleri kaldırdı, yeniden asfalta döndü, 25 milyon lira çöpe gitti!

AKP'li belediye, 5 yıl önce yaptırılan granitleri kaldırdı, yeniden asfalta döndü, 25 milyon lira çöpe gitti!
Tarih: 01.05.2021 - 12:43
Kategori: Yurt

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında 25 milyon lira harcanarak kentin en işlek caddesi olan İstiklal Caddesi'ni trafiğe kapatıp, zemini granitle kaplattı. 31 Mart'ta göreve gelen AKP'li Mustafa Demir, caddeyi tekrar trafiğe açtı. Araçlar granitleri kırıp yola zarar verince, caddede yeniden ...

2014 yılında dönemin AKP'li Belediye Başkanı şimdiki Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz tarafından yapımına başlanan İstiklal (Çiftlik) Caddesi’nin 700 metrelik kısmını kaplayan proje 2016 yılında hayata geçirildi.

Cadde AVM olarak düzenlenen alan, araç trafiğine kapatılarak granitle kaplandı. Projede sadece alt yapı ve üst yapı düzenlemesi için yaklaşık 25 milyon TL harcandı.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre; 31 Mart seçimlerinden önce cadde esnafına söz veren AKP'li Mustafa Demir, belediye başkanı olunca caddenin tekrar trafiğe açılması için anket yaptırdı.

CADDE 1 YILDA ÇÖKTÜ

Yaklaşık bir milyon 300 bin nüfusa sahip Samsun’da belediye 488 kişi ile geçen yıl yaptı. Ankete katılanlardan 291 kişi evet dediği için cadde tekrar trafiğe açıldı.

Bir yıldır araç trafiğine açık olan caddede granitler kırıldı. Kırılan granitler bir süre sonra değiştirildi. Ancak, yolun bozulmasına engel olunamadı. Bunun üzerine Başkan Mustafa Demir, granitleri kaldırarak yolun asfalt yapılmasına karar verdi.

Belediye işçileri tam kapanmayı fırsat bilerek 25 milyon lira mal olan İstiklal Caddesi’nde granitleri kaldırmaya başladı.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları