loading
close
SON DAKİKALAR

AKP'li belediye, cumhuriyet düşmanı Kadir Mısıroğlu'nun adını caddeye verecek

AKP'li belediye, cumhuriyet düşmanı Kadir Mısıroğlu'nun adını caddeye verecek
Tarih: 08.08.2021 - 16:35
Kategori: Yurt

AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi, cumhuriyet ve laiklik düşmanlığıyla bilinen Kadir Mısıroğlu'nun adını bir caddeye verme kararı aldı.

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin cumhuriyet ve Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu'nun adını ildeki bir caddeye verme kararına tepki gösterdi.

Bektaş, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bu kararından vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

Barış Bektaş'ın açıklaması şöyle:
"Şehrimiz Konya’da bir caddeye birisinin isminin verilmesi gerekirse, Konya’nın ülkemiz genelindeki yetiştirdiği, ülkemize ve şehrimize hizmet eden birçok isimi olduğu gibi, Konyalı şehitlerimizin de ismi verilebilir. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif Ersoy’a hakaret eden Kadir Mısırlıoğlu’nun ismi neden bir caddeye verilecektir? Doğrusu merak içindeyiz. Umarım Konya Büyükşehir Belediyesi bu yanlış olan davranışından biran önce vaz geçer. İllaki bir caddeye birisinin ismi verilecekse bu isim Konyalı olmalıdır. Konyalı şehitlerimizin ismi olmalıdır. Beklentimizde bu yöndedir. Aksi bir davranış sergilenir ve şehrimizde bir caddeye Kadir Mısırlıoğlu’nun ismi verilirse, Konya adına bu konunun her yönden takipçisi olacağımızı Konya Kamuoyuna bildiririz"."

Kaynak : www.alaaddinhaber.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları