loading
close
SON DAKİKALAR

AKP'li belediye 'restore edeceğiz' diye yıktığı caminin yerine rezidans yaptı

AKP'li belediye 'restore edeceğiz' diye yıktığı caminin yerine rezidans yaptı
Tarih: 01.08.2017 - 13:30
Kategori: Gündem

AKP'li Gaziosmanpaşa Belediyesi, 'restore edeceğiz' diye yıktığı caminin yerine rezidans yaptı.

Olay CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ortaya çıktı. Özkan, Twitter hesabından paylaştığı fotoğraflarda İstanbul’un Gaziosmanpaşa'da yer alan bir cami ve caminin yıkımından sonra çekilen inşaat fotoğrafları yer alıyor. Fotoğraflarda AKP'li Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin yıktığı caminin yerine rezidans yaptığı görülüyor.

Bayrampaşa ile Gaziosmanpaşa arasında kalan ve Bereç olarak adlandırılan Salihpaşa Caddesi üzerinde bulunan Bereç Çifte Minareli Camii 3 yıl önce yıkılmıştı. Gaziosmanpaşa Belediyesi "Çifte Minareli Cami Yıkılıyor" haberlerinin ardından bir açıklama yapmış ve camiyi büyüteceklerini depreme karşı dayanıklı hale getireceklerini söylemişti. Açıklamada, “Yapılan plan değişikliği ile vatandaşımızın can güvenliğini gözeterek daha dayanıklı ve daha sağlıklı bir dini tesis alanı inşası hedeflenmektedir. 700 metrekade büyüklüğündeki mevcut cami alanı 500 metrekare arttırılarak 1200 metrekare'ye çıkarılacaktır” denilmişti.

CAMİ YERİNE REZİDANS

Ancak üç yıl sonra cami yerine içinde cami de bulunan bir rezidans yapılacağı ortaya çıktı. Bölgeye asılan “Yeni camii inşaatı yazısı” kaldırıldı, yerini rezidans reklamları alındı. “Novi Bazaar” adlı yeni rezidans ve AVM’de, 1+1, 2+1 ve 3+1, kat bahçeli teraslı daireler, spa, sauna, Türk hamamı, Fin hamamı da yer alacak. Rezidans ve AVM arazisinde bir caminin de bulunacağı belirtildi.

CHP’Lİ TUNCAY ÖZKAN’DAN TEPKİ

Olayı ortaya çıkaran CHP'li vekil Tuncay Özkan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “AKP'li Gaziosmanpaşa Belediyesi restore edeceğiz diye yıktığı caminin yerine rezidans yaptı! Doymazsınız! Camileri sizden koruyacağız! Camileri ahır yaptı yalanıyla CHP'yi suçlayanlar, rezidans yapmak için camiyi yıkan AKP'li Gaziosmanpaşa belediyesine karşı neden suskunsuz?" diye tepki gösterdi.


ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları