loading
close
SON DAKİKALAR

AKP'li belediyenin işine son verdiği 'Aydın İleri 'Meclis gündeminde

AKP'li belediyenin işine son verdiği 'Aydın İleri 'Meclis gündeminde
Tarih: 05.12.2019 - 18:29
Kategori: Gündem

AKP'li Bergema Belediyesi tarafın işine son verilen Aydın İleri'nin, yıl sonu itibarıyla iş sözleşmesi hiçbir gerekçe gösterilmeden yenilenmemesi Meclis gündemine taşındı.

İzmir Bergama Belediyesinde sözleşmeli memur olarak çalışan Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Aydın İleri'nin, yıl sonu itibarıyla iş sözleşmesi hiçbir gerekçe gösterilmeden yenilenmemesi TBMM gündemine taşındı.

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Aydın İleri'nin işten çıkarılmasıyla ilgili olarak TBMM'de şöyle konuştu:

"Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı olan ve aynı zamanda İzmir Bergama Belediyesinde sözleşmeli memur olarak çalışan Aydın İleri'nin yılsonu itibarıyla iş sözleşmesi hiçbir gerekçe gösterilmeden feshedilecektir. 23 Haziran İstanbul seçimlerinde CHP adayı lehine sosyal medya paylaşımında bulunan Aydın İleri önce bodrum kattaki depoya sürülmüş, belediyenin insan kaynakları müdürü tarafından da saldırıya uğramıştır. Şimdi ise 31 Aralık itibarıyla AKP'li Bergama Belediyesi tarafından sözleşmesinin yenilenmeyeceği kendisine yazılı olarak bildirilmiştir. Haklı bir sebep göstermeden siyasi saiklerle iş akdi feshedilen Aydın İleri'nin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtiyor, AKP'li belediyeleri bu uygulamalardan vazgeçmeye çağırıyoruz"

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları