loading
close
SON DAKİKALAR

AKP'li Bülent Turan 'Kulis bilginiz doğru değil' dedi, BBC Türkçe'den açıklama geldi: 'Haberin arkasındayız'

AKP'li Bülent Turan 'Kulis bilginiz doğru değil' dedi, BBC Türkçe'den açıklama geldi: 'Haberin arkasındayız'
Tarih: 10.06.2021 - 17:45
Kategori: Gündem

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, 15 milletvekilinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkındaki iddialar sonrası rahatsızlıklarını parti yönetimine ilettikleri toplantıyla ilgili "görev üstlendiği" ifadesinin doğru olmadığını belirtti.

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik iddiaları tartışılmaya devam ediyor. Peker'e koruma verilmesinde, kendisinden önceki bakan veya bürokratları işaret etmesi, halen partide milletvekili olan isimlerin tepkisine yol açtı.

BBC Türkçe'den Ayşe Sayın'ın haberine göre, aralarında Soylu'dan önce İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Müdürlüğü yapmış isimlerin de bulunduğu 15 milletvekili, Soylu'nun açıklamalarından duyduğu rahatsızlığı parti yönetimine bizzat iletti. Haberde söz konusu milletvekillerinin önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek istedikleri ancak yapılan iç değerlendirmelerde Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın görevlendirilmesinin kararlaştırıldığı bilgisi yer aldı.

Bülent Turan, BBC Türkçe'nin haberine ilişkin sosyal medyadan bir açıklama yayınladı. 

Turan'ın açıklaması şöyle:
"'15 milletvekili rahatsızlıklarını parti yönetimine iletti' başlıklı haberiniz ve içinde yer alan 'Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın konuyla ilgili görev üstlendiği' kulis bilginiz doğru değildir. AK Parti her zaman hukuktan, adaletten ve hakkaniyetten yana olmuş; suç örgütleriyle kıyasıya mücadele etmiş bir siyasi harekettir. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da durduğu yer burasıdır. Bu mücadeleyi yürütecek olan şüphesiz devletin ilgili birimleridir. Haberinize konu iddialar adalete intikal etmiş konulardır. Ayrıca Sayın Bakan her türlü iddianın araştırılması için bizzat kendisi savcılara rnüracaat etmiştir. Kanaatimiz dedikodu ve söylentinin ötesinde hukuka tekabül eden hususların her bakımdan açığa çıkartılacağı ve kamu vicdanını tatmin edecek şekilde herkesle paylaşılacağı yönündedir. Hukuk devleti anlayışı esasında her türlü şüphenin açığa çıkartılmasının önemi her türlü takdirin üzerindedir. Ancak unutmayalım ki adaletin tesis edilebilmesinin bir gereği de dedikodu ve söylenti ile siyasal mühendislik yapma girişimlerinin önünün alınmasıdır. Bu hususlara dikkat etmek kanaatirnizce sadece siyasilerin değil, tüm kesimlerin görevidir. Bu konuda basının sorumluluğu, ilkeli ve objektif haberlerle kamuoyunu bilgilendirmesinin kıymetli olduğu kanaatindeyim. Basın ilkeleri çerçevesinde, haberinizin bu anlayışla yeniden değerlendirilmesini dilerim."

BBC Türkçe, Turan'ın açıklamasının ardından Turan'la görüşüldüğünü Turan'ın milletvekilleriyle bir değerlendirme toplantısı yapıldığını ancak toplantı konusunda kendisine herhangi bir görev verilmediğini, bu nedenle "15 milletvekili rahatsızlıklarını yönetime iletti" ifadesine de katılmadığını söylediğini aktardı.

BBC Türkçe'den yapılan açıklamada, "BBC Türkçe, bazı milletvekillerinin Soylu'nun istifası talebini de içeren rahatsızlıklarını, toplantının bazı katılımcıları ile teyit ederek haberleştirmiştir. BBC Türkçe, haberinin arkasındadır ve muhabirinin itibarını zedeleyecek herhangi bir suçlamayı kabul etmemektedir" denildi.

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com-BBC Türkçe

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları