loading
close
SON DAKİKALAR

AKP'li Derince Belediyesi Aynur Doğan Konserini iptal ettiğini duyurdu

AKP'li Derince Belediyesi Aynur Doğan Konserini iptal ettiğini duyurdu
Tarih: 16.05.2022 - 11:39
Kategori: Yerel

Kocaeli / AKP’li Derince Belediyesi Kürt sanatçı Aynur Doğan’ın 20 Mayıs’ta düzenlenmesi planlanan konserini iptal etti. Belediyenin açıklamasında, “İnceleme sonucunda uygun olmadığı tespit edilmiş olup, etkinlik belediyemiz tarafından iptal edilmiştir” denildi.

Derince Belediyesi  Aynur Doğan Konseri iptal ettiğini duyurdu;

"DUYURU! İlçemiz sınırları içerisinde özel bir firmanın yapacak olduğu konser organizasyonunun yapılan detaylı inceleme sonucunda uygun olmadığı tespit edilmiş olup, etkinlik belediyemiz tarafından iptal edilmiştir."

Aynur Doğan Türkiye turnesini düzenleyen konserlerin organizasyonunu yapan Gergedan Yapım'dan yapılan açıklamada;

"40 gündür yasal bir satış sitesi olan passo.com’da satışta olan, belediyenin katkılarıyla pankartları asılan ve bu katkılar için teşekkür ettiğimiz konserimizin iptal edilişini üzülerek duyuruyoruz."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Gece müzik yasak. Gençler KPOP seviyor, yasak. AKP belediyesinde Kürtçe müzik yasak. Eğlenmeyi yasaklayan bir anayasa değişikliği getirsinler, yakışır onlara. Özgür doğduk, özgür öleceğiz bu vatanda. Bunu kafana sok AKP." ifadelerini yazarak tepki gösterdi. 

Kılıçdaroğlu, Aynur Doğan'ın Dar Hejiroke şarkısını paylaşarak; "Geceye Dar Hejiroke iyi gider…" ifadelerini kullandı.

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları