loading
close
SON DAKİKALAR

AKP'li İsmet Yılmaz'dan Osman Öcalan açıklaması: 'Devlet terör örgütü mensupları arasındaki ayrışmaları kullanır'

AKP'li İsmet Yılmaz'dan Osman Öcalan açıklaması: 'Devlet terör örgütü mensupları arasındaki ayrışmaları kullanır'
Tarih: 18.02.2021 - 10:15
Kategori: Siyaset

AKP Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, seçim döneminde Abdullah Öcalan'ın mektubu ve kırmızı bültenle aranan kardeşi Osman Öcalan'ın TRT’ye çıkarılmasıyla ilgili “Herkes bilir ki terörle mücadele eden devletin bir devlet aklı olmalıdır" dedi.

TBMM'de Irak'ın Gara bölgesinde PKK tarafından öldürülen 13 güvenlik görevlisi hakkında AKP adına eski Milli Savunma ve Milli Eğitim Bakanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz konuştu. 

Yenilenen İstanbul seçimleri öncesi Abdullah Öcalan’ın mektubunun okunması ve kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasıyla ilgili Meclis'te konuşan Yılmaz, “Her ne zaman terörle ilgili bir konuşma olsa mutlaka iki husus gündeme getirilir; teröristbaşı Öcalan'ın tarafsızlık mesajı içeren mektubu ve Kandil'i ve HDP'yi eleştiren Osman Öcalan'ın röportajı gündeme getirilir. Şunu çok açıklıkla dile getirmeliyim: Herkes bilir ki terörle mücadele eden devletin bir devlet aklı olmalıdır. Devlet elbette terör örgütü mensupları arasındaki ikilikleri, ayrışmaları kullanır; bu, dünyanın her yerinde böyledir. Terörle mücadelede AK Parti hükûmetlerinin bir izahı vardır. Seçim öncesi böyle bir devlet aklının partiye zararı olabilir ancak 'önce milletim' diyen için partiye zarar gelmesinden çekinmez" dedi.

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları