loading
close
SON DAKİKALAR

AKP'li Mehmet Muş: Askerliğini yapmayan milletvekilleri dönem sonunda bu görevleri ifa edecekler

AKP'li Mehmet Muş: Askerliğini yapmayan milletvekilleri dönem sonunda bu görevleri ifa edecekler
Tarih: 22.01.2021 - 13:46
Kategori: Siyaset

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Bugün 44 maddelik Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili yasa teklifimizi Meclis Başkanlığı'na sunuyoruz. Askerliğini yapmayan milletvekilleri dönem sonunda bu görevleri ifa edecekler" dedi.

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, uzman erbaşların yaş haddinin 55 olarak belirleneceğini içeren bir kanun teklifi vereceklerini söyledi.

Muş, "Bugün 44 maddelik Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili yasa teklifimizi Meclis Başkanlığına sunuyoruz. Askerliğini yapmayan milletvekilleri dönem sonunda bu görevleri ifa edecekler" dedi.

Muş, yargı reformu üzerinde çalıştıklarını ve belli bir noktaya geldiğini söyledi. Hayvan hakları yasasına ilişkin de değerlendirmede bulunan AK Partili Muş, "Bazı değişiklikler yapılacak. Belli bir noktaya geldi. Bazı sorumluluklar getiriyoruz. 'Bir hayvanı aldım, 15 gün sonra sıkıldım, bunu sokağa atayım'. Bunu yapamayacak. Eğer bir hayvanı alıyorsanız, sahipleniyorsanız, bunun sorumluluğunu yerine getireceksiniz. Çip sistemini yaygınlaştıracağız" dedi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları