loading
close
SON DAKİKALAR

AKP'nin Etik Kurulu Başkanı, gazeteci Erk Acarer'le tartışan Bakan Soylu'ya 'zehirli madde' önerdi, tabip odalarından tepki geldi

AKP'nin Etik Kurulu Başkanı, gazeteci Erk Acarer'le tartışan Bakan Soylu'ya 'zehirli madde' önerdi, tabip odalarından tepki geldi
Tarih: 25.04.2021 - 16:47
Kategori: Gündem

AKP'nin Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, sosyal medyada gazeteci Erk Acarer'le tartışan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Acarer için zehirli madde önerdi!

Kripto para şirketi Thodex'in sahibi Fatih Faruk Özer, 2 milyar dolarlık vurgun yaptıktan sonra yurt dışına kaçmıştı. Özer'in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fotoğrafı ortaya çıkmıştı. Fotoğrafta yer alan 3. kişinin Bakan Soylu'nun yeğeni olduğu anlaşılmıştı.

Erk Acarer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Soylu'nun yeğeni için "Abi kardeş İngiltere’de dil eğitimi aldılar. Her gece kulüplerde, alkollü partilerde takılırlardı. Burada dinci orada cluber... Dayılarına çekmişler, o da DP yıllarında don alır, otel barından Miller içer partiye ödetirdi. Yalan, riya, sahtekarlık. Ne güzel şeysin siyasal İslam" dedi.

Acarer'in paylaşımına Bakan Soylu'dan "Parası nerden ödendiği bilinen ve onlara oynayan soytarısın. İki kardeşten biri, hiç İngiltere'ye gitmedi. Diğerini lösemi tedavisinden sonra 6 aylığına ben gönderdim. İki genç de ağızlarına alkol sürmemiştir. Senin gibi soytarılar için bunların hiçbir önemi yok" şeklinde yanıt geldi.

Acarer ve Soylu arasındaki tartışmaya dahil olan AKP'nin Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı da olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın tepki çeken bir paylaşımda bulundu.

Aydın, "Soyun ve sülalen ile gurur duyuyoruz sayın Soylu bakanım, paçana dalanların ödülü onlara cevap değil striknin ( C₂₁ H₂₂ N₂ O₂) olmalı. (İlaç dozunda diyelim)" dedi.

Aydın'ın paylaşımına Türk Tabipleri Birliği'nden (TTB) tepki geldi.

TTB'den yapılan açıklamada "SBÜ Rektör Yardımcısı Dr. Kemalettin Aydın'ın sosyal medya hesabından zehirli madde öneren, hekimlik değerlerine aykırı paylaşımının meslek etik ilkeleri ve deontoloji kuralları ışığında soruşturulması için gerekli işlemler başlatılacak ve takipçisi olunacaktır" denild.

İstanbul Tabip Odası da yaptığı açıklamada "AKP Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı, eski AKP milletvekili, Dr. Kemalettin Aydın'ın tıbbın insancıl etik değerlerinden uzak Mengele özentisi bu tutumunu kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları