loading
close
SON DAKİKALAR

Akşener'den Erdoğan'a: Şimdiye kadar enerji dağıtımını özelleştirdin de ne oldu?

Akşener'den Erdoğan'a: Şimdiye kadar enerji dağıtımını özelleştirdin de ne oldu?
Tarih: 13.10.2021 - 11:01
Kategori: Siyaset

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu.

Akşener'in konuşmasından başlıklar şöyle: 

"Sayın Erdoğan belli ki artık sürmenaj olmuş durumdasın. Pandeminin ilk günlerinde en az iki hafta karantina ilan edin diye seni kim uyardı? Esnafımıza destek ödemesi yapılsın önerisini sana kim getirdi?

Erdoğan şimdi bunları hatırlamakta güçlük çekiyor. Bu vesileyle kendisine B vitamini eksik etmemesini, basketbol oynamaya çalışmak yerine sudoku çözmesini tavsiye ediyoruz.

Hayırdır sayın Erdoğan, biz bu doğal gazı Putin’le kurduğun kankalığa rağmen neden bu kadar fahişi fiyata alıyoruz? Biz göre göre neden soyuluyoruz?

Şimdi de çıkmışsın daha tehlikeli bir işe kalkışıp ülkemizin çok önemli iki kurumu olan Türkiye Petrolleri’ni ve BOTAŞ’ı yandaşlarına ve sözümona savaş açtığın küresel sermayeye göz göre göre peşkeş çekmeye kalkıyorsun. 

Sayın Erdoğan, BOTAŞ’ı ticari, ınternational, altyapı olarak üç ayrı şirkete bölüp ticari ve ınternational hisselerini aynı Türk Telekom özelleştirmesinde olduğu gibi yaranmak istediği yabancı sermayeye satmak istiyor. Altyapı AŞ’yi de BOTAŞ’ın tüm borçlarını üstlenen bir kamu kuruluşu haline getirip bunun maliyetini de milletimizin sırtına yıkmak istiyor.

Şimdiye kadar enerji dağıtımını özelleştirdin de ne oldu?

Paris Anlaşması’nda ne değişti de sayın Erdoğan bir anda 180 derece dönmeye karar verdi?  BM Zirvesi’nde sayın Erdoğan’ın etrafa şirin gözükmesi gerekiyordu, o da ata ata bu adımı attı.

Sayın Erdoğan bu anlaşmanın gerekliliklerinin farkındasın değil mi? Bakanlık ismi değiştirmekle iş bitmez biliyorsun değil mi? Mesela biz elektrikli araçlarda ÖTV’yi sıfırlayacağız, peki ya sen? Peki ya sen dere yataklarına HES kurmaktan vazgeçecek misin?

Kanal İstanbul saçmalığından vazgeçecek misin, Avrupa'nın çöp deposu olmaktan vazgeçecek misin? İlk sandıktan Erdoğan ve bu ucube sistem gidecek."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları