loading
close
SON DAKİKALAR

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde memurlara sosyal denge tazminatı verilmesi kabul edildi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde memurlara sosyal denge tazminatı verilmesi kabul edildi
Tarih: 13.05.2019 - 18:00
Kategori: Yerel

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında toplanan mayıs ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda, memurlara destek amacıyla hazırlanan ‘Sosyal Denge Tazminatı’nın herkese eşit olarak verilmesi kararlaştırıldı.

Mansur Yavaş’ın, göreve geldiği ilk günden itibaren “Şeffaf Belediyecilik” anlayışıyla hayata geçirdiği uygulamalara bir yenisi daha eklendi. Belediye Meclis toplantısı da Mansur Yavaş’ın talimatıyla ilk kez sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlandı.

Toplantı, Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesapları (youtube, instagram, facebook ve twitter) üzerinden canlı yayınlanırken, vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü.

Meclis toplantısında memurlara yönelik 'Sosyal Denge Tazminatı’nın herkese eşit olarak verilmesine ilişkin başkanlık yazısı oy birliği ile kabul edildi.

Muhalefetin Büyükşehir Belediyesi’nin tek başına kurduğu veya ortağı olduğu şirketlerin genel kurullarına katılacak yetkili kişilerin belirlenmesine ilişkin sunduğu önergeyi başkan Yavaş, “Belediye Başkanı’nın yetkisini ortadan kaldıran önergeleri kabul etmiyorum. Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet ettiniz. Türkiye’nin en çabuk şikayet edilen ve müfettiş getirilen belediye başkanı oldum. Yetkili arkadaşlar İdari Mahkeme’ye dava açabilirler. Kendi yetkimi kimseye gasp ettirmem” sözleriyle reddetti.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları