loading
close
SON DAKİKALAR

Ankara Üniversitesinin 14. Rektörü Prof. Dr. Necdet Serin hayatını kaybetti

Ankara Üniversitesinin 14. Rektörü Prof. Dr. Necdet Serin hayatını kaybetti
Tarih: 11.01.2022 - 13:39
Kategori: Yaşam

Hamzacebi duyurdu; 'Mülkiye’de Uluslararası İktisat Hocamız AÜ eski rektörlerinden Prof Dr Necdet Serin vefat etmiştir. Hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine ve Mülkiyelilere baş sağlığı dilerim.' dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Ekonomist Akif Hamzacebi duyurdu;

'Mülkiye’de Uluslararası İktisat Hocamız AÜ eski rektörlerinden Prof Dr Necdet Serin vefat etmiştir. Hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine ve Mülkiyelilere baş sağlığı dilerim.' dedi.

Ankara Üniversitesinin 14. Rektörü Prof. Dr. Necdet Serin için, 11.01.2022 Salı günü saat: 11.30’da Siyasal Bilgiler Fakültemizde anma töreni düzenlendi. 

Prof Dr Necdet Serin'in cenazesi tören sonrası Kocatepe Camii’nde öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Gölbaşı Mezarlığı’nda defnedildi.

Ankara Üniversitesinin 14. Rektörü Prof. Dr. Necdet Serin Vefat Etti

Ankara Üniversitesi Rektör'ü Prof. Dr. Necdet Ünüvar bir açıklama yayımladı;

"Ankara Üniversitesi çok önemli değerlerinden birini daha kaybetti. Bir süredir İbn-i Sina Hastanemizde tedavi edilen Ankara Üniversitesinin 14. Rektörü Prof. Dr. Necdet Serin hocamızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

1982-1987 yılları arasında Siyasal Bilgiler Fakültemiz Dekanlığı, 1987 – 1992 yılları arasında da Ankara Üniversitesi Rektörlüğü görevlerini yerine getirmiş aynı zamanda hem akademik hem de idari anlamda yapmış olduğu çalışmalar İle Ankara Üniversitesinin gelişimine çok önemli katkılar sağlamış olan Kıymetli Hocamız Prof. Dr. Necdet Serin’in vefatı bizleri derinden üzmüştür. Kendisine Cenâb-ı Allah’tan rahmet; değerli ailesine, yakınlarına, öğrencilerine ve tüm Ankara Üniversitesi camiasına başsağlığı diliyorum." dedi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları