loading
close
SON DAKİKALAR

Ankara'da şiddetli patlama: Bomba mı LPG tüpü mü?

Ankara'da şiddetli patlama: Bomba mı LPG tüpü mü?
Tarih: 11.02.2012 - 19:10
Kategori: Gündem

Ankara’da Çankaya Kaymakamlığı önünde patlama meydana geldi. Şiddetli patlama sonucunda 3'ü ağır 15 vatandaşın yaralı olduğu belirtiliyor.

İkinci bir patlama ihtimaline karşı emniyet şeridi oluşturulurken, güvenlik güçleri ve basın mensuplarının bölgeyi boşalttığı ifade edildi.

DHA'ya göre, Ankara polisi patlamanın meydana geldiği bölgede, şüpheli bir kadını gözaltına aldı ve polis kaynakları patlamanın bombadan kaynaklandığının belirlendiğini belirtti. 

Öte yandan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ise bir binadan yanan tüp atıldığını ve hayatını kaybeden vatandaş olmadığını söyledi.

Son olarak Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: "Araçta bomba olduğu bilgisi var. Şu an can kaybı yok, 15 kişi yaralandı, 5 kişi ameliyatta" şeklinde açıklama yaptı.
11:17 | 20 Eylül 2011

AJANSLAR
Ankara Kızılay Kumrular Sokak’ta bir araçta patlama meydana geldi. Patlamanın araçta bulunan bombadan kaynaklandığı ileri sürüldü. Olay yerine polis ekipleri ve çok sayıda ambulansın sevk edildi .

Kızılay Kumrular Caddesi'ndeki patlamada 6 aracın tamamen kullanılamaz hale geldiği ifade ediliyor. Bölgedeki işyerleri ve dükkanların da büyük zarar gördü.  Ankara'daki 3 hastanede toplam  15 yaralı tedavi altına alındı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay şu anda olay yerinde incelemelerde bulunuyor. Cemil Çiçek olayla ilgili açıklama yapmazken, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise olayla bomba olduğu bilgisini verdi.

DHA olay yerinde şüpheli bir kadının gözaltına alındığı haberini duyurdu.

BÜLENT ARINÇ: BOMBA OLDUĞU BİLGİSİ VAR

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ankara’daki patlamayla ilgili, "(Terörün) nerede, ne zaman, ne yapacağına ancak

istihbaratlar ve bir takım önleyici çabalarla karşılık verebiliyoruz ama bazen istenmeyen olaylar da maalesef bu şekilde bizleri üzüyor" dedi.

Arınç, TRT Avaz’da katıldığı programın ardından patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, TRT stüdyolarında düzenlenen TRT Avaz’ın açılış programında, Ankara’daki patlamaya ilişkin konunun önüne not olarak geldiğini söyledi. Arınç, "Sanıyorum Kumrular Sokak’ta, yani Başbakanlığa yakın bir yerde bir araçta patlama olmuş ve bu patlamada ağır yaralılar olduğunu arkadaşlarım bana haber veriyorlar" dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın olay yerinde olduğunu, kendisinin de birazdan olay yerine gideceğini söyledi.

Terörün vahşet olduğunu belirten Arınç, "Nerede, ne zaman, ne yapacağına ancak istihbaratlar ve bir takım önleyici çabalarla karşılık verebiliyoruz ama bazen istenmeyen olaylar da maalesef bu şekilde bizleri üzüyor. Herkese geçmiş olsun. Umarım bir can kaybı yaşanmamış olur. Olay tahkik edilecek. Bir haberde ölü olduğu, bir haberde de ağır yaralıların olduğu şeklinde bilgi var. Ancak içeride bu kadar haberim oldu. Olay yerine hem intikal edeceğiz, hem de arkadaşlarımızdan detaylı bilgi almaya çalışacağım. Geçmiş olsun" dedi.

Bir gazetecinin, "Olay size ne olarak geldi" sorusu üzerine Arınç, "Patlama oldu diye geldi. Patlama sonucunda araç yanmış, içinde bomba olduğu tespit edilmiş veya biliniyor. Beşir Atalay, sanıyorum bu konuda daha açıklayıcı bilgi verir" diye konuştu.

 ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI: ÖLÜ YOK, LPG TÜPÜ İDDİASI VAR

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Kızılay Kumrular Sokak’taki patlamada yaşamını yitiren vatandaşların olmadığını açıkladı. Tanık, olay yerinde yaptığı incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, aldığı bilgiler dahilinde ölü olmadığını, yaralıların olduğunu belirtti. Tanık birkaç ciddi sayıda yaralı vatandaşın bulunduğunu, bazı vatandaşların vücutlarından kopan parçaların bulunduğunu kaydetti.

Çankaya Belediye Başkanı patlamanın sebebi hakkında ise, "Şu anda kesin olarak o konuda bir görüş bana resmi kurumlar tarafından açıklanmadı. Ama söylenen görgü tanıklarından ve bizim zabıta elemanlarımızın da bilgilenmesi çerçevesinde bize ulaşan bina içerisinden yanan bir tüpün atıldığı ve onun tüpgazlı bir başka aracın üzerine düşüp onu da patlattığı yönünde bir söylem var. Ama bu tür kritik olaylarda görgü tanıkları gerçekten neyi tam gördüler anlamak mümkün değil. Sayın Emniyet Müdürümüzden bilgi istedim o da benimle birlikte bilgi toplamaya çalışıyor. Görevliler işinin başındalar" diye konuştu.

BEŞİR ATALAY: 15 YARALI VAR

 Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Ankara’daki  patlamada can kaybı olmadığını, 5’i ağır olmak üzere 15 yaralı olduğunu

bildirdi.

Atalay, Kızılay Kumrular Sokak’ta patlama meydana geldiğini belirterek,patlamayla ilgili incelemelerin sürdürüldüğünü bildirdi.

Olay yerine acil yardım ekiplerinin en kısa sürede ulaştığını belirten Atalay, "Şu anda bölgede yangın da yok, hepsine en kısa sürede müdahale edildi. Olayın sebebiyle ilgili de tabii patlama olduğu için tüpgaz mı başka bir şey miaraştırıyorlar" dedi.

Atalay, patlamada can kaybı olmadığını, 15 yaralı bulunduğunu belirterek, yaralılardan 5’inin ameliyatta olduğunu kaydetti.

Yaralıların kentteki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındığını bildiren Atalay, bununla ilgili de ayrıntılı bilginin verileceğini belirtti.
 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları