loading
close
SON DAKİKALAR

Annesi öldürelen kızdan 16 gündür haber yok

Annesi öldürelen kızdan 16 gündür haber yok
Tarih: 11.02.2012 - 19:03
Kategori: Yerel

Dağlık arazide öldürülmüş halde bulunan 67 yaşındaki Kadriye Tetik'in, beraberinde bulunan zihinsel engelli kızı 33 yaşındaki Sevda Atalay'dan 2 haftayı aşkın süreden bu haber alınamıyor

Zihinsel engelli kızı Sevda Atalay ile 15 Ocak’ta evden çıkan Kadriye Tetik, 3 gün sonra Elmalı İlçesi’ndeki Çobanisa ve Gümüşkaya köyleri arasındaki dağlık arazide boğularak öldürülmüş halde bulundu. Kadriye Tetik’in alyans ve 3 bileziğinin alındığı belirlendi. Kardeşi Sevda Atalay’dan o günden bu yana haber alamadıklarını belirten 37 yaşındaki Ferda Özmen, en son 15 Ocak akşamı annesiyle telefonla konuştuklarını, engelli kardeşinin rahatsızlığı için ’Üfürükçülük’ yapan bir hocaya gideceklerini söylediğini belirtti. 

Ferda Özmen, annesiyle son görüşmesine ilişkin şunları söyledi: "15 Ocak akşamı saat 22.00 sıralarında annemle telefonla konuştuk. Annem engelli kız kardeşimin rahatsızlığı nedeniyle bir hocaya gideceklerini söyledi. Ben de ’Kardeşimin doktoru var, hocaya ne gerek var’ dedim. Bu sırada yanında bir kadın vardı.

Bana ’Benim çocuğumda da aynı rahatsızlık vardı, bu hocaya götürdük ve iyi geldi’ dedi. Sonra bir daha kendisinden haber alamadım. 3 gün sonra annemin boğularak öldürüldüğünü öğrendik, ancak yanında bakıma muhtaç olan kardeşim yoktu. Hayatından endişe ediyoruz. Ne olur bize yardım edin, kardeşimi bulun." Elmalı İlçe Emniyet ve Jandarma Komutanlığı ekipleri, olayla ilgili soruşturma yürütüyor.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları