loading
close
SON DAKİKALAR

Antalya Büyükşehir Belediyesi, terkedilmiş tarım alanlarını üretime kazandırıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, terkedilmiş tarım alanlarını üretime kazandırıyor
Tarih: 14.05.2021 - 17:55
Kategori: Yerel

Antalya'da Gündoğmuş, Elmalı ve Korkuteli’nde terkedilmiş tarım alanlara ekilmek üzere çiftçilere ücretsiz dağıtılan ata tohumu buğdaylar başak vermeye başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, her karış toprağı üretime kazandırmak için çalışmalara devam edeceklerini söyledi. ...

Başkan Muhittin Böcek’in talimatıyla yerel kalkınma hamlesi başlatan Antalya Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde ekilemeyen alanların tarıma kazandırılması amacıyla üreticiye kasım ve aralık aylarında ücretsiz ata tohumu ve gübre desteği sağlamıştı. Gündoğmuş, Elmalı ve Korkuteli’nde ekimi yapılan ata tohumu buğdaylar başak vermeye başladı. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın uzman ekipleri tarafından sürekli olarak kontrol edilen buğdaylar iyi bir gelişim göstererek çiftçinin yüzünü güldürdü.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, atıl tarım topraklarını üretime kazandırmanın önemini vurgulayarak, "Her karış toprağımıza üretimle birlikte bereket gelecek. Üreticilerimize verdiğimiz ata tohumları başak vermeye başladı. Yaz aylarındaki hasatta elde edilecek buğdayla daha geniş alanlara ekim yapacağız. Daha fazla çiftçimize ata tohumunu dağıtarak terkedilmiş tarım topraklarını üretime kazandıracağız" dedi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları