loading
close
SON DAKİKALAR

Antalya'da bir gazeteci çalıştığı gazetenin önünde saldırıya uğradı

Antalya'da bir gazeteci çalıştığı gazetenin önünde saldırıya uğradı
Tarih: 16.05.2019 - 09:57
Kategori: Gündem

Antalya'da yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapan gazeteci İdris Özyol kimliği henüz bilinmeyen bir grup tarafından, çalıştığı gazetenin önünde saldırıya uğradı..

Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ'a yapılan saldırının ardından saldırganaların serbest bırakılmasına yönelik tepkiler sürerken gazetecilere yönelik bir saldırı da yine benzer şekilde Antalya'da gerçekleştirildi. Odatv'den Yusuf Yavuz'un haberine göre; Muhalif yazılarıyla tanınan Antalya'nın deneyimli gazetecilerinden İdris Özyol (52) bugün akşam saatlerinde çalıştığı Akdeniz'de Yeni Yüzyıl Gazetesi'nin önünde kimlikleri henüz belirlenemeyen bir grup tarafından öldüresiye dövüldü. Başından ve göğsünden yaralanan Özyol'u olay yerinden bırakıp kaçan saldırganlar hakkında henüz bir bilgiye ulaşılamadı.

ÇGD AKDENİZ ŞUBESİ SALDIRIYI KINADI

Çirkin saldırının ardından Antalya Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gazeteci-Yazar İdris Özyol'un tedavisi sürüyor. Antalya'da tepkiyle karşılanan saldırıyla ilgili bir açıklama yapan Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Akdeniz Şubesi, "Taş devri zihniyeti gazetecilere saldırıyor" görüşüne yer verdi.

MECLİSTE DENİZLERİN POSTERİNİN ASILMASI GÜNDEM OLMUŞTU

Muratpaşa Belediyesi Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısı sırasında CHP grubunun, idam edilen devrimciler Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın posterini asması üzerine yaşanan tartışmanın kentteki tüm gazetecilerin gündemi olduğu anımsatılan ÇGD Akdeniz Şubesi'nin açıklamasındam şu ifadelere yer verildi:

MHP İLÇE BAŞKANI BİLGİLİ TEHDİT ETMİŞTİ

"MHP İlçe Başkanı Talu Bilgili’nin, gerek mecliste gerekse de sonrasında yaptığı tehditler, birçok gazetede haberleştirildi. Konuyu köşe yazıları ve sosyal medya paylaşımlarına taşıyan gazeteci İdris Özyol da Bilgili’nin tehditlerinden nasibini almıştı. Bugün ise tehditler adresini buldu! Kimliği henüz bilinmeyen bir grup, çalıştığı gazetenin önünde İdris Özyol’a saldırarak öldüresiye dövdü. Kalabalık grup Özyol’u orada bırakarak olay yerinden uzaklaştı. Yaralanan gazeteci tedavi altına alındı.

Taş devri zihniyetini taşıyan saldırganların derhal yakalanması talebiyle İdris Özyol’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Özyol ve değer gazetecilere tehditler savuran MHP İlçe Başkanı Talu Bilgili hakkında savcıları göreve davet ediyoruz. Gazetecilerin hedef gösteren, saldırganları kışkırtan kim varsa hesap vermelidir. ÇGD olarak bu konunun takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz. Yaralanan arkadaşımız İdris Özyol’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

Gazeteciliğinin yanısıra şair ve yazar kimliği ile bilinen İdris Özyol'un Lanetli Sınıf, Bir Overlokçu Kıza İlan-ı Aşk ve Kabuk Dudak gibi yayınlanmış kitapları bulunuyor.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları