loading
close
SON DAKİKALAR

Arif Sağ: Orhan Gencebay nefret suçu işliyor

Arif Sağ: Orhan Gencebay nefret suçu işliyor
Tarih: 24.05.2018 - 12:53
Kategori: Yaşam

Sanatçı Orhan Gencebay ile Arif Sağ arasındaki MESAM polemiği devam ediyor. Gencebay'ın ayrımcılık yaparak nefret suçu işlediğini ifade eden Sağ, "Gencebay'ın bir dilekçesi var, orada karambole getirmeye çalışıyor işi" dedi.

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği'nde (MESAM) Arif Sağ ile Orhan Gencebay arasındaki kriz sürüyor.

Eski MESAM Yönetim Kurulu üyeleri, bakanlık tarafından atanan ve Coşkun Sabah başkanlığındaki geçici yönetim kurulunun antidemokratik uygulamaları olduğu iddiasıyla basın açıklaması yaptı.

MESAM başkanlık seçimleri hakkında açıklama yapan Arif Sağ, "Bütün olumsuzluklara rağmen kimse sesini çıkarmazsa oraya gideceğiz, belki orada engelleyecekler bizi, içeri almayacaklar ama bu oraya gitmeyeceğimiz anlamına gelmez. Hatta içeri girmesem dahi ben ve arkadaşlarım adaylığımızı devam ettireceğiz. Hukuksal anlamda ters bir şey çıkarırlarsa, B planını uygulayacağız. Bu bilinmelidir. Ben inanıyorum ki, her koşulda bu ekip kazanacak" dedi.

"800 YILDIR BİR ARADA YAŞIYORUZ"

Sağ, "Gencebay'ın bir dilekçesi var, orada karambole getirmeye çalışıyor işi. 'MESAM, etnik yapıyla yönetilecek bir yer değildir' diyor. Ne anlayacağım ben bundan? 'Burası böyle yönetiliyor' demek istiyor. Orhan Gencebay burada resmen nefret suçu işliyor, ayrımcılık yapıyor. Diğer adıyla 'Aleviler ele geçirdi burayı' diyor. Bu ülkede olmasa dahi ben bunu uluslararası mahkemelere taşıyacağım. Böyle bir haltı kimse yiyemez. Böyle bir şey denilemez. Bu ülkede biz 800 senedir bir arada yaşıyoruz" diye konuştu.

Açıklamada, şubat ayında MESAM'daki başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinden bir grup arkadaşıyla birlikte istifa eden Gencebay'ın dilekçesinde yer alan "MESAM; siyaset, etnik köken ve inanç üzerinden örgütlenerek faaliyette bulunulacak veya ele geçirilecek bir kurum değildir" ifadesi ile yapmış olduğu suçlamaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Kaynak : DHA

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları