loading
close
SON DAKİKALAR

Arif Şentürk hayatını kaybetti

Arif Şentürk hayatını kaybetti
Tarih: 15.02.2022 - 20:18
Kategori: Yaşam

Rumeli türkülerimizin sevilen sesi, usta sanatçı Arif Şentürk yoğun bakımda yattığı hastanede 81 yaşında hayatını kaybetti. Arif Şentürk'ün cenazesi, 16 Şubat 2022, Çarşamba günü Zeytinburnu Seyyid Nizam Camii'nde kılınacak ikindi namazı sonrası son yolculuğuna uğurlanacak....

Rumeli türküleriyle tanınan ve sanat hayatı boyunca 12 albümle sevenlerine ulaşan 81 yaşındaki Arif Şentürk, geçtiğimiz günlerde rahatsızlanıp hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Yoğun bakımda tedaviye alınan Şentürk, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybetti.

Arif Şentürk'ün cenazesi, 16 Şubat 2022, Çarşamba günü Zeytinburnu Seyyid Nizam Camii'nde kılınacak ikindi namazı sonrası son yolculuğuna uğurlanacak.

www.istanbulgercegi.com ailesi olarak Arif Şentürk'e Allah'tan rahmet, sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyoruz.

ARİF ŞENTÜRK KİMDİR?

1941 yılında Makedonya'nın Kumanova kasabasında dünyaya gelen Arif Şentürk, ilk ve ortaöğretimini burada bulunan bir Türk okulunda tamamladıktan sonra, 1956 yılında ailesiyle birlikte Türkiye'ye göç etti. Önce Kırklareli'ye yerleşen aile, daha sonra İstanbul'un Zeytinburnu semtine taşındı.

Bakırköy ve Yeşilköy Halkevi Müzik Okulu'nda müzik eğitimi alan Şentürk, 1975 yılında TRT Amatör Sesler Sınavı'nda başarılı oldu ve Nida Tüfekçi tarafından desteklendi. Müzik hayatı boyunca toplam 12 albüm dolduran Arif Şentürk, Makedonya, Kosova, Bulgaristan, Bosna Hersek, Yunanistan gibi bölgelerden derlediği özellikle Deryalar, Ramize, Safiye gibi Rumeli türküleriyle beğeni kazandı.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları