loading
close
SON DAKİKALAR

"Atatürk Stadyumu tüm şehrin itirazlarına rağmen Millet Bahçesi için yıkıldı"

"Atatürk Stadyumu tüm şehrin itirazlarına rağmen Millet Bahçesi için yıkıldı"
Tarih: 18.11.2021 - 10:54
Kategori: Gündem

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Metin Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı sözünü tutup Atatürk Spor Salonu inşaatını yapmaya davet etti.

CHP Osmangazi İlçe Başkanlığı, İl Başkanı İsmet Karaca ve partililerin katılımıyla, yenisinin yapılacağı sözü verilerek yıkılan Atatürk Spor Salonu’nun arazisinde basın açıklaması yaptı. İl Başkanı İsmet Karaca, Merinos’tan başlayıp İpekiş, Atatürk Lisesi, Atatürk Spor Salonu ve Atatürk Stadı’nın bulunduğu alanın “Cumhuriyet aksı” olarak adlandırıldığını hatırlatarak, AKP’nin Atatürk’ün adını silme uğruna önce stat ardından da spor salonunu yıktığını savundu. Karaca, “Yeni yapılacak dediler. Hala bekliyoruz, hiçbir hareket yok” dedi.

“400 DÖNÜMLÜK KÜLTÜRPARK ZATEN MİLLET BAHÇESİYDİ”

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Metin Yılmaz da konuşmasında, Bursaspor’un Süper Lig şampiyonluğu yaşadığı Atatürk Stadyumu’nun tüm şehrin itirazlarına rağmen ve Bursa’nın kesinlikle ihtiyacı da olmadığı halde ve Millet Bahçesi yapılmak üzere yıkıldığını belirterek şunları söyledi: “Halbuki orada Kültürpark zaten bir Millet Bahçesi. Dönemin belediye başkanı Reşat Oyal tarafından 1955’te park olarak hizmete açılan, 1958’de yarışmayla elde edilen projeye uygun olarak açık fuar alanına dönüşen bir yeşil alan. Stadyum arazisinin Millet Bahçesi yapılmasını isteyen AKP’li devlet büyüğüne; zaten orada 400 dönümlük bir Millet Bahçesi var, bitişiğine 40 dönümlük Millet Bahçesi olur mu, komik duruma düşeriz diyemediler… Bursaspor Stadyumu, anı olarak bir tribününden 15-20 metrekarelik bir alanın bırakılmasına dahi izin verilmeksizin yıkıldı.”

“MAKSAT MÜTEAHHİT ZENGİN ETMEK. EN İYİ BİLDİKLERİ İŞ BU”

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Metin Yılmaz’ın açıklamasından satırbaşları şöyle: “Maksat müteahhit zengin etmek, bunların en iyi bildiği iş budur… Millet Bahçesi’ni 40 dönüm alana yaptılar, beğenmediler, yıkıp yeniden yaptılar. Açılışta devlet büyüğü, halâ bitişikteki Kültürpark’ın aslında 400 dönümlük bir Millet Bahçesi olduğundan habersiz, burası küçük olmamış mı, büyütün dedi. Atatürk Stadı’nı yıktıkları anlayışla, hiçbir itirazı dinlemeden Atatürk Spor Salonunu ve Kapalı Yüzme Havuzunu da yıktılar.”

“3.500 KİŞİLİK SALON GİTTİ, 1.000 KİŞİLİK SALON YAPACAKLAR”

“İtirazlar üzerine Alinur Aktaş bir açıklama yaptı ve dedi ki, bu alana yine Atatürk Spor Salonu adı atlında bir spor salonu yapacağız. Mevcut salon depreme dayanıksız. Uluslararası organizasyonların yapılabildiği 1972’de hizmete açılmış 3.500 kişilik Atatürk Spor Salonu’nu yıktılar, yerine 1.000 kişilik salon projesi için yarışma açtılar. Mimari şartnamenin düzeltilerek yarışmanın yenilenmesini talep ettik, bu haliyle bu projeye hiç başlanmasın, Atatürk'ün adına yakışacak bir proje elde edilmelidir dedik, duymazdan geldiler… Mimari projeyi de yenilemediler, zaten inşaata da başlayamadılar. 1970’li yılların 350 bin nüfuslu Bursa vizyonuna bakın… 3.500 kişilik spor salonu yapmış…Bugünün vizyonsuz AKP yönetimindeki Bursa Büyükşehir Belediyesi ise 3.5 milyon nüfuslu bu kente 1.000 kişilik spor salonunu uygun görüyor.”

“BAŞLAYIP BİTİREBİLDİKLERİ TEK PROJE YOK”

“AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi, yine Atatürk Spor Salonu adı verilecek projeyi yarışmaya açtı, dereceye giren eserler de kamuoyuna açıklandı, Alinur Aktaş yönetim modeline göre de iş bitti… Çünkü Alinur Aktaş, sadece proje açıklar, asla tamamlamaz. Açıkladığı, müjdesini verdiği projeleri tamamlamak gibi bir derdi hiçbir zaman olmadı. Müjde veriyor, ertesi günkü gazetelere manşet oluyor, unutup gidiyor… Sonra gidiyor, yeni proje açıklıyor, yine manşet oluyor.. Kısır döngü. Alinur Aktaş Kaç yıldır Bursa’yı yönetiyor, başlayıp da bitirdiği bir tane projesi var mı? Hatırlayan varsa söylesin.”

“YARIM DEVRALDIĞI PROJELERİ BİLE BİTİREMEDİ”

“Alinur Aktaş, yerine atandığı Recep Altepe’den devraldığı yarım kalmış projeleri bile bitiremediğine bakmıyor, yeni projeler açıklıyor. Ortalık Alinur Aktaş’ın proje mezarlığına dönmüş durumda… Her gün bir müjde veriyor, her gün gazetelere manşet oluyor.”

“ÇGD’Yİ YIKABİLMEK İÇİN KÜLTÜRPARK’A PROJE AÇIKLADI”

“Bir bakıyorsunuz projelerin hiçbirine başlanmamış, yarım kalanlar tamamlanmamış…Ama yıkım konusunda çok uzman, hakkını yemeyelim… Şimdi de Kültürpark’ı yeniden yapacağım projesi açıkladı, her gün gazetelerde manşet, yaptığı tek iş var, Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin Kültürpark’taki idare binası ve lokalini yıkmak. Kültürpark için kaç adet tesis var, bunların hepsi duruyor. Ama o, Kültürpark’taki onlarca bina dururken, seslerini bir türlü kesemediği muhalif gazetecilerin ÇGD’nin binasını yıkarak, Kültürpark’ı şahane yapacakmış… Buna kim inanır? Proje bahane, manşetlerde gezmek şahane…”

“ATATÜRK SPOR SALONUNUN TAKİPÇİSİYİZ”

“Geldik, gördük… İnşaata başlanma yolunda hiçbir adımın atılmadığı Atatürk Spor Salonu önündeyiz… Alinur Aktaş bir kez daha sınıfta kalmıştır... Oysa Bursalılar verilen sözün tutulmasını bekliyor. Bursa’ya bir ilk yaşatmanı umuyor… Hayatında ilk kez olsun, bir projeye başlayıp bitir ki, giderayak Bursalılara bir hizmetin dokunsun!”

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları