loading
close
SON DAKİKALAR

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçti

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçti
Tarih: 21.08.2022 - 13:38
Kategori: Spor

Türkiye’nin ilk engelli belediye başkanı Turan Hançerli, 34. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışları’nda İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçti

Avcılar Belediye Başkanı Avukat Turan Hancerli yarış sonunda yaptığı paylaşımda;

"34. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışları’nda Anadolu’dan Avrupa’ya yüzerek bu eşsiz deneyimi bir kez daha keyifle yaşadım. Çok mutlu ve gururluyum #2kita1yaris" dedi.. 

 

İki kolunu da tarlada "patoz" işlemi sırasında makineye kaptırarak kaybeden Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, 34. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na katılarak İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçti. Hançerli, "Boğazı bir kez daha geçtiğim için çok mutlu ve gururluyum” dedi.

Türkiye’nin ilk engelli belediye başkanı Turan Hançerli, 55 ülkeden 2 bin 465 yüzücünün yarıştığı ve dünyada Asya'dan Avrupa'ya yapılan tek yüzme yarışı olan Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'na katıldı ve Boğaz'ı yüzerek geçti. Hançerli, ikinci kez katıldığı yarışmanın ardından şunları söyledi:

“Çok önemli bu yarışta binlerce insanla Anadolu’dan Avrupa’ya, bu defa köprü ile tekne ile değil de yüzerek geçtik. Tabii mutluluk verici, keyif verici. Dalga veya hava değişiyor, akıntı değişiyor. Akıntıyla ve dalgalarla boğuşarak Kuruçeşme'de buluştuk. Her sene değişik bir suyla karşılaşıyoruz. Bu yarışmanın da Boğaz geçişinde en önemli özelliği galiba bu. Her yıl, hatta her saatte akıntı farklılık gösteriyor, değişiklik gösteriyor. Çok mutlu ve gururluyum.”

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları