loading
close
SON DAKİKALAR

Avukat Rezan Epözdemir: Münevver Karabulut'un ailesi Cem Garipoğlu'nun mezarını açtırmak istedi

Avukat Rezan Epözdemir: Münevver Karabulut'un ailesi Cem Garipoğlu'nun mezarını açtırmak istedi
Tarih: 25.10.2021 - 11:28
Kategori: Gündem

Cem Garipoğlu tarafından öldürülen Münevver Karabulut'un ailesinin avukatlığını yapan Rezan Epözdemir, “Karabulut ailesi Cem Garipoğlu'nun mezarını açtırmak istedi” dedi.

Simge Fıstıkoğlu’nun YouTube kanalında yayınlanan Hayat Okulu'na bu hafta avukat Rezan Epözdemir konuk oldu. Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, dava süreciyle ilgili birçok detayı paylaştı.

Davadan çekilmesi için 3 milyon avro teklif edildiğini ifade eden avukat Epözdemir, bu süreçte tehditler aldığını dile getirdi.

Ailenin avukatlığını nasıl kabul ettiğini anlatan Epözdemir, "Ailenin avukatları görevden ayrılmışlar. Çok değişik iddialarla tehdit edilme durumu var. Karşı taraf çok güçlü, sosyal ekonomik durumu çok güçlü olan bir aile. Hal böyleyken kimse bu görevi kabul etmiyormuş. Münevver Karabulut'un ailesi o dönem parlamentoya "Burada bir yangın var gelin, buna sahip çıkın" diye yazı yazmışlar. O dönem İnsan Hakları Komisyonu üyesi Çetin Soysal bana ricacı olup, "Hocam böyle bir mesele var, bu aile ile ilgilenir misiniz?" dedi. İlk görüşmeden sonra bunu sosyal sorumluluk projesi olarak yaparız, hukuki mücadelemizi de veririz ama ailenin kamuoyuna açıklama yapmaması şartıyla davanın avukatlığını kabul ettim" ifadelerini kullandı.

İnsanın insan olma vasfına aykırı bir cinayetten bahseden avukat Epözdemir, "Olayın oluş şekli, canavarca hisle acı çektirmek. Ortada fotoğraf ve görüntüler var. İnsanın insan olma vasfına aykırı bir cinayetten bahsediyoruz. Bu son derece kan dondurucu detayların olduğu bir süreç. Kafası bedeninden ayrılıyor, vücut valize, kafa gitar kılıfına konuluyor ve bir çöp tenekesine bırakılıyor."

"Cem Garipoğlu ile ilk göz göze geldiğiniz anı hatırlıyor musunuz?" sorusuna ise Epözdemir, "Yargılama sırasında çapraz sorguda çok soru sordum. Hatta "Avukat bey çok üstüme geliyor" dedi. Doğrudan soru sorma hakkımız var ve gözünün içine bakarak soru sordum. Soruşturma aşamasındayken göz göze geldik. Aşamalarda tehdit alıyorsunuz. Kurşun yolladılar, "Seni de öldüreceğiz" dediler, mektup yolladılar, 3 milyon euro teklif ettiler. Hepsini savcılığa bildirdim."

Cem Garipoğlu'nun yakalandığı gün, o dönem muhabir olan Nazlı Çelik, Rıdvan Bıyık, Ahmed Arpat gibi isimlerin aile üyelerini yayına almak için tartıştığını anlatan Epözdemir "Cem Garipoğlu'nun yakalandığı gün Nazlı Çelik, baba Süreyya Karabulut'un koşarak aracına atladı" ifadesini kullandı.

Cinayetin işlendiği 3 Mart 2009 gününden sonra 197 gün kaçan Cem Garipoğlu, 17 Eylül 2009 günü avukatıyla birlikte teslim olmuştu. “Çocuğa karşı, tasarlayarak, canavarca bir hisle ve eziyet ederek öldürmek” suçundan 24 yıl hapis cezasına çarptırılan Garipoğlu, 10 Ekim 2014 tarihinde de Silivri'deki kapalı cezaevindeki koğuşunda ölü bulunmuştu.

Epözdemir, Karabulut ailesinin Cem Garipoğlu'nun mezarını açtırmak istediğini de söyledi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları