loading
close
Dolar: TL
Euro: TL
Sterlin: TL
SON DAKİKALAR

Aydın'da Kız Öğrenci Yurdu'nda arızalanan asansör düştü, olayda 1 öğrenci hayatını kaybetti

Aydın'da Kız Öğrenci Yurdu'nda arızalanan asansör düştü, olayda 1 öğrenci hayatını kaybetti
Tarih: 26.10.2023 - 05:08
Kategori: Yaşam

Aydın'da, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda arızalanan asansör düştü, olayda 1 öğrenci hayatını kaybetti. Öğrenciler yurdun önünde "Katil KYK" sloganları attı. Yurda güvenlik güçleri sevk edildi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde; ambulansa asansörden çıkarılan cesedin taşındığı görüldü.

Vali'den açıklama: Asansör kapı kapanmadan kaymaya başlamış, 1 öğrenci panik halinde dışarı çıkmak isterken arada sıkışmış
Aydın Valisi Yakup Canbolat, Asansör kazasına ilişkin yaptığı açıklamada, yurttaki 15 kişilik asansöre 16 kişinin bindiğini, asansörün, birinci kattayken henüz kapı kapanmadan kaymaya başladığını belirterek, bu sırada asansördeki öğrencilerden birinin panik halinde dışarı çıkmak isterken arada sıkışarak vefat ettiğini söyledi.

"Adli ve idari soruşturma ürütülüyor"

Vali Canbolat, “15 öğrencinin sağlık durumunda bir problem yok. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor. Olaya müdahale edildi. Öğrencilerimizde bir sorun yok hepsi asansörden kurtarıldı. Maalesef bir öğrencimizi kaybettik” diye konuştu.

Gerekli müdahalelerin yapıldığını dile getiren Canbolat, "Tüm ekiplerimiz bölgede. Asansörün 21 Eylül'de bakımı yapılmış. Ama biz her halükarda Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma dışında, idari çalışma da başlatıyoruz. Konuyu her yönüyle araştırıp inceleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Öte yandan yurdun önünde toplanan kalabalık bir öğrenci grubu, slogan atarak olaya tepki gösterdi.

Hayatını kaybeden öğrencinin kimliği belli oldu

Hayatını kaybeden öğrencinin Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4'üncü Sınıf Öğrencisi Zeren Ertaş olduğu öğrenildi. Ertaş'ın ailesine haber verildiği öğrenildi.

Öte yandan, Zeren Ertaş’ın geçen 9 Temmuz tarihinde bir sosyal medya hesabında asansör fotoğrafı paylaştığı ortaya çıktı. Ertaş’ın, yayımladığı asansör fotoğrafının üzerindeki "Sadece ölüler görür" ifadesi dikkati çekti.

Kaynak : Ajanslar

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları